صعود استقلال به رده دوم با پیروزی مقابل صبا

Image caption استقلال با پیروزی مقابل صبا به رده دوم جدول صعود کرد

تیم فوتبال استقلال در هفته چهارم لیگ برتر ایران با پیروزی یک بر صفر مقابل صبای قم به رده دوم جدول لیگ صعود کرد.

استقلال که پیش از این به دلیل توهین تماشاگرانش به داور مسابقه در بازی مقابل سپاهان، یک امتیاز از دست داده بود هشت امتیازی شد و پس از فولاد خوزستان در رده دوم ایستاد.

در ۲۰ دقیقه اول نیمه اول صبا با کنترل میانه زمین بازی را در اختیار گرفته بود و سه فرصت مناسب گلزنی هم روی دروازه استقلال به‌وجود آورد ولی نتوانست از آن‌ها استفاده کند.

پس از آن، استقلال به بازی را در دست گرفت و روی یک ضد حمله محمد قاضی در دقیقه ۳۲ دروازه صبا را باز کرد.

در ادامه بازی بازیکنان صبا با دوندگی سعی در جبران گل داشتند ولی در نهایت نتوانستند دروازه آبی پوشان را باز کنند.

صبا در نیمه دوم بازی را در اختیار داشت. دفاع استقلال با اشتباه‌‌‌‌‌های پی در پی فرصت های خوبی برای رضا عنایتی و فرید کریمی فراهم کردند ولی این دو مهاجم صبا نتوانستند از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

در دقیقه ۵۴ فرید کریمی مهاجم صبا در داخل محوطه جریمه با تکل حنیف عمران زاده صاحب سرنگون شد و داور این صحنه را پنالتی اعلام کرد.

رضا عنایتی بهترین فرصت صبا برای به تساوی کشاندن بازی را به راحتی از دست داد. بازیکن پیشین استقلال، ضربه پنالتی را به همان جهت زد که مهدی رحمتی حرکت کرده بود تا نتیجه یک بر هیچ به سود استقلال باقی بماند.

با وجود از دست دادن پنالتی، صبا همچنان بر بازی تسلط داشت ولی نتوانست از این برتری استفاده کند و در نهایت استقلال با یک برنده این بازی شد.

در نیمه دوم بازی، مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال با واکنش های به موقع بارها دروازه این تیم را نجات داد و یکی از عوامل اصلی پیروزی آبی پوشان در این بازی بود.

در دیگر بازی هفته چهارم فولاد خوزستان با پیروزی پر گل سه بر یک مقابل داماش به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد. این سومین برد متوالی این تیم است.