منچستریونایتد قهرمان جام خیریه انگلستان شد

Image caption منچستریونایتد با دو گل رابین فان پرسی جام خیریه را بالای سر برد

منچستریونایتد با پیروزی دو بر صفر مقابل ویگان، در آستانه شروع فصل جدید لیگ برتر قهرمان جام خیریه انگلستان شد.

دو گل رابین فان پرسی به ویگان در فینال جام اتحادیه انگلستان باعث شد دوران دیوید مویز در منچستریونایتد با قهرمانی آغاز شود.

دیوید مویز که در دو ماه گذشته صحبت‌های زیادی درباره آینده وین رونی در منچستریونایتد کرده بود، ترجیح داد از او در بازی مقابل ویگان استفاده نکند.

اما رابین فان پرسی بهترین گل زن منچستریونایتد در فصل گذشته دوباره به زمین برگشت و با زدن دو گل در مسابقه جام اتحادیه مقابل ویگان نشان داد که برای فصل جدید آماده است.

او در دقیقه ۶ بازی روی ارسال پاتریس اورا از نقطه کرنر با ضربه سری دقیق توپ را در گوشه دروازه ویگان جا داد.

پس از گل ویگان قهرمان جام حذفی در فصل گذشته، بازی را در دست گرفت ولی نتوانست از موقعیت‌های خود به‌خوبی استفاده کند.

در نیمه دوم باز هم منچستر روی حرکت رابین فان پرسی دروازه ویگان را باز کرد تا خیالش از هواداران این تیم از اولین جام فصل جدید فوتبال انگلستان راحت شود.

شوت فان پرسی در دقیقه ۵۹ بازی از داخل محوطه جریمه پس از برخورد به مدافع ویگان وارد دروازه شد.

پس از بازنشستگی سر الکس فرگوسن در انتهای فصل پیش و آغاز به کار دیوید مویز در منچستریونایتد، پیروزی مقابل ویگان حداقل انتظار از سرمربی جدید شیاطین سرخ بود.

شیاطین سرخ در دقایقی از این بازی در بسیار خوب عمل کرد و توپ را در اختیار داشت ولی در نیمه دوم ای ویگان بود که بازی را کاملا در دست گرفته بود.

منچستریونایتد در حالی فصل جدید لیگ برتر انگلستان را آغاز خواهد کرد که هنوز آینده وین رونی در این تیم مشخص نیست.

پیش از این بازی از سوی باشگاه منچستریونایتد اعلام شد که مهاجم تیم ملی انگلستان به دلیل مصدومیت شانه از ترکیب اصلی کنار گذاشته شده، در حالی که رونی از سوی روی هاجسون سرمربی تیم ملی برای بازی دوستانه با اسکاتلند به تیم ملی دعوت شده و قرار است روز چهارشنبه مقابل این تیم بازی کند.

پیش از این منچستریونایتد دو پیشنهاد باشگاه چلسی برای خرید وین رونی را رد کرده بود، پس از رد شدن دومین پیشنهاد این باشگاه ژوزه مورینیو در گفتگویی اعلام کرده بود که این باشگاه برای خرید رونی تا روز آخر نقل و انتقالات تلاش خود را خواهد کرد.

فصل جدید لیگ برتر انگلستان از روز شنبه هفته آینده آغاز خواهد شد و منچستریونایتد در اولین بازی در خارج از خانه با سوانزی روبرو خواهد شد.

مسابقه جام خیریه انگلستان، پیش از آغاز فصل جدید لیگ برتر، بین قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی برگزار می‌شود.