شکست سپاهان در اصفهان، باخت پرسپولیس در کرج

Image caption تک گل روزبه شاه علی دوست، باعث پیروزی ساپیا در بازی مقابل پرسپولیس شد

در ادامه هفته چهارم لیگ بر‌تر ایران، سپاهان و پرسپولیس یک بر صفر مقابل تراکتورسازی تبریز و ساپیا شکست خوردند.

سایپا در ورزشگاه انقلاب کرج برای اولین بار میزبان پرسپولیس بود. سرخ پوشان از سه بازی قبلی هفت امتیاز کسب کرده بودند ولی در مقابل سایپا تنها دو امتیاز.

در نیمه اول عدم ارتباط مناسب بین خط هافبک و حمله پرسپولیس باعث شد که این تیم نتواند موقعیت خطرناکی در ۴۵ دقیقه اول روی دروازه سایپا ایجاد کند.

سایپا با حمله از جناح چپ پرسپولیس سعی داشت به گل برسد. نارنجی پوشان میزبان با توجه به دفاع بلند قامت پرسپولیس سعی داشتند با بازی زمینی دروازه پرسپولیس را باز کنند.

در دقیقه ۳۰ بازی روزبه شاه علی دوست، با شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه، دروازه پرسپولیس را باز کرد.

پرسپولیس پس از دریافت گل و در ۱۵ دقیقه باقی مانده از نیمه اول هم نتوانست توپ و بازی را در اختیار بگیرد.

سایپا در مقابل، باز هم از جناح چپ روی دروازه پرسپولیس حمله کرد و در دقیقه ۴۴ هم می‌توانست گل دوم را وارد دروازه این تیم کند که مدافعان پرسپولیس توپ را به کرنر زدند.

در نیمه دوم پرسپولیس برای جبران تک گل خورده بازی را هجومی آغاز کرد. بازی مستقیم و ارسال از کنار‌ه‌ها روی محوطه جریمه اصلیترین برنامه سرخ پوشان برای باز کردن دروازه سایپا بود.

محمد عباس‌زاده در دقیقه ۵۵ بازی روی پاس زیبای محمد نوری توپ را با سر به تیرک دروازه سایپا کوبید.

سایپا با وجود حملات پرسپولیس برای جبران گل خورده، در ضد حمله فرصت باز کردن دروازه پرسپولیس را داشت اما مهاجمان این تیم نتوانستند از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

سایپا با وجود حملات متعدد پرسپولیس در نیمه دوم، توانست نتیجه یک بر صفر را تا پایان ۹۰ دقیقه حفظ کرد و سه امتیاز بازی را به دست آورد.

در دیگر بازی مهم این هفته سپاهان و تراکتورسازی تبریز در اصفهان مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

تراکتورسازی تبریز با گل دقیقه ۷۰ علی کریمی سپاهان را شکست داد و به رده سوم جدول لیگ صعود کرد.

در پایان هفته چهارم لیگ بر‌تر فوتبال ایران، فولاد خوزستان، استقلال تهران، تراکتور سازی تبریز در رده ‌های اول تا سوم قرار دارند. سپاهان و پرسپولیس هم در جدول لیگ به ترتیب چهارم و پنجم هستند.