اعلام بازنشستگی ماریون بارتولی، قهرمان ویمبلدون

Image caption ماریون بارتولی با چشمانی اشکبار پس از باخت در اوپن سینسیناتی از دنیای حرفه‌ای تنیس خداحافظی کرد

ماریون بارتولی، قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۳، ۴۰ روز پس از قهرمانی در این مسابقات از دنیای حرفه‌ای تنیس خداحافظی کرد.

تنیس باز ۲۸ ساله زن فرانسوی و نفر هفتم رده بندی تنیس زنان جهان گفته که به خاطر مصدومیت های پی در پی مجبور به گرفتن این تصمیم شده است.

او در کنفراس مطبوعاتی و پس از شکست مقابل سیمونا هالپ در مسابقات اوپن "ساترن سینسیناتی"، بارتولی در حالی که گریه می کرد خبر بازنشستگی‌ خود را از دنیای حرفه‌ای اعلام کرد.

او گفته است:" زمان بازنشستگی برای من فرا رسیده، فکر می کنم زمان آن برای من فرا رسیده تا از تنیس خداحافظی کنم."

بارتولی که در فینال مسابقات ویمبلدون امسال، سابین لیسیکى تنیس باز آلمانی را شکست داد و به مقام قهرمانی رسید، گفته است که در طول دوران بازی خود بارها با مصدومیت‌های مختلف آشیل، شانه و قسمت پایینی کمر مواجه بوده است.

بارتولی گفت:" این اصلا تصمیم راحتی نبود اما این آخرین بازی من دوران حرفه‌ای تنیس من بود. من بیش از این نمی توانم ادامه دهم."

ماریون بارتولی، که در سال ۲۰۰۷ نایب قهرمان ویمبلدون شده بود، در چهل و هفتین بار حضورش در یک گرند اسلم موفق شد قهرمان ویمبلدون شود.

او پس از قهرمانی در ویمبلدون، برای شرکت در مسابقات اوپن کانادا به تورنتو رفت ولی در مرحله سوم حذف شد، بارتولی در مسابقات اپن سینسیناتی در همان مرحله اول با قرعه استراحت مواجه شد ولی این تنیس باز فرانسوی در مسابقه مقابل حریف رومانیایی شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

بارتولی درباره تصمیم خود گفته است:"این تصمیم بسیار سختی برای من بود چرا که برای مدتی طولانی تنیس باز حرفه‌ای بودم و شانس این را داشتم که بزرگترین آرزوی زندگی ام به واقعیت تبدیل شود.می دانید، پس از این همه من را با قهرمانی ام در ویمبلدن به یاد خواهند آورد و نه با آخرین مسابقه ای که انجام داده‌ام."