هفته پنجم لیگ برتر؛ پیروزی ده نفره پرسپولیس، باخت سپاهان در شیراز

Image caption امید عالیشاه در بازی مقابل ملوان عملکرد خوبی داشت و تک گل پرسپولیس را وارد درواره ملوان کرد

در مهمترین بازی‌های هفته پنجم لیگ برتر ایران، پرسپولیس با یک بازیکن کمتر یک بر صفر ملوان را شکست داد، سپاهان در شیراز دو بر یک مقابل فجرسپاسی مغلوب شد و تراکتورسازی تبریز در خانه با مس کرمان مساوی کرد.

پرسپولیس پس از باخت هفته گذشته مقابل سایپا برای اینکه در رقابت برای قهرمانی با تیم‌های بالای جدول باقی بماند، باید مقابل ملوان به پیروزی می‌رسید.

ملوان هم پس از پیروزی هفته قبل مقابل استقلال خوزستان، امید زیادی داشت تا بتواند از میزبان امتیاز بگیرد.

در نیم ساعت اول بازی بیشتر در میانه میدان جریان داشت و هر دو تیم سعی داشتند روی اشتباه‌های یکدیگر از موقعیت‌های احتمالی استفاده کنند.

ملوان با فشار از میانه زمین پرسپولیس سعی داشت صاحب موقعیت شود، از سوی دیگر سرخ پوشان با حرکات ماهینی از کنارهای زمین و ارسال روی دروازه قصد گلزنی داشتند.

در دقیقه ۳۵ بازی داور خطای مهرداد کفشگری روی جلال رافخایی را با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد و پرسپولیس مجبور شد تا یک ساعت باقیمانده بازی را با یک بازیکن کمتر دنبال کند.

در ادامه نیمه اول، بازی بیشتر در میانه زمین جریان داشت و دو تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه یکدیگر بوجود بیاورند.

پرسپولیس مانند اغلب بازی‌های خود در این فصل، در نیمه دوم عملکرد بهتری داشت. ملوان با یک بازیکن بیشتر سعی داشت از کناره‌ها به سمت دروازه پرسپولیس نفوذ کند ولی بازیکنان پرسپولیس با استفاده از ضد حمله موقعیت های گلزنی خطرناکی روی دروازه تیم میهمان ایجاد کردند.

در دقیقه ۵۶، حرکت زیبای امید عالیشاه در داخل محوطه جریمه با پاس رو به بیرون او به پیام صادقیان همراه شد ولی این بازیکن نتوانست از این موقعیت استفاده کند.

چهار دقیقه بعد از این موقعیت، صادقیان که یکی از بهترین بازیکن‌های پرسپولیس در این بازی بود، در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد ولی ضربه نهایی او پس از برخورد به مدافع ملوان به بیرون رفت.

در میانه نیمه دوم، بازی به دلیل قطع برق ورزشگاه آزادی برای دقایقی متوقف شد.

پرسپولیس در دقیقه ۷۳ گل برتری را وارد دروازه کرد، پس از دفع ضربه مهدی سید صالحی مهاجم پرسپولیس توسط دروازه‌بان ملوان، توپ در پشت محوطه جریمه به امید عالیشاه رسید و او هم با ضربه‌ای دقیق دروازه ملوان را باز کرد.

پس از گل، بازیکنان ملوان سعی کردند تا نتیجه را مساوی کنند ولی بازیکنان پرسپولیس اجازه بازیسازی به آنها نمی دادند.

پرسپولیس باز هم در ضد حمله‌ها می توانست دروازه ملوان را باز کند.در دقیقه ۸۶ حرکت امید عالیشاه از سمت چپ پرسپولیس و ضربه او به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و در برگشت شوت غلامرضا رضایی هم با برخورد به سر مدافع ملوان به کرنر رفت.

پرسپولیس در نهایت با تک گل امید عالیشاه ملوان را شکست داد و به رده سوم جدول صعود کرد.

اما در دیگر بازی این هفته، فجر سپاسی در شیراز سپاهان را دو بر یک شکست داد، این دومین شکست متوالی زرد پوشان اصفهانی است.

سپاهان هفته گذشته یک بر صفر مقابل تراکتور سازی تبریز شکست خورده بود. تراکتورسازی که امید زیادی داشت با پیروزی مقابل مس کرمان به بالای جدول صعود کند، در تبریز با مس کرمان به تساوی بدون گل رسید. این تیم در پایان هفته پنجم و با هشت امتیاز در رتبه پنجم جدول لیگ برتر قرار دارد.

در پایان هفته پنجم لیگ برتر ایران، فولاد با ۱۲ امتیاز در صدر، استقلال با ۱۱ امتیاز دوم و نفت تهران با ۱۰ امتیاز در رده سوم و پرسپولیس هم امتیاز با نفت و با تفاضل کمتر در رده چهارم جدول لیگ برتر قرار گرفته اند.