مورینیو: در بازگشت به استمفورد بریج سخت است که احساساتم را کنترل کنم

Image caption ژوزه مورینیو پس از پنج سال دوباره به ورزشگاه استمفورد بریج باز می‌گردد

ژوزه مورینیو سرمربی چلسی گفته که در بازگشت دوباره به استمفورد بریج، سخت است که بتواند احساسات خود را کنترل کند. چلسی در اولین بازی فصل جدید لیگ برتر انگلستان در خانه میزبان هال سیتی خواهد بود.

مورینیو در کنفراس خبری قبل از بازی گفت:" وقتی من به ورزشگاهم، محل نشستن ام و به دیدن هوادارانم می روم، باید احساستم را کنترل کنم. این فضا تنها چند دقیقه طول خواهد کشید و بعد از آن می توانم روی بازی تمرکز کنم."

مورینیو اولین بار در سال ۲۰۰۴ یک هفته پس از آنکه با پورتو قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد، وارد ورزشگاه استنمفورد بریج شد.

او در دوره اول حضورش در چلسی یک بار قهرمان جام حذفی، دو بار قهرمان جام اتحادیه و دو بار قهرمان لیگ برتر شد، اما این مربی ۵۰ ساله پرتغالی نتوانست با چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

پس از بالا گرفتن اختلاف مورینیو و رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی در سال ۲۰۰۸ ، او با وجود آنکه سه سال از زمان قرارداداش با این تیم باقی مانده بود، این باشگاه را به مقصد اینترمیلان ترک کرد.

او دومین قهرمانی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا را با تیم جدید‌اش یعنی اینتر میلان در سال ۲۰۱۰ جشن گرفت ولی در تابستان همان سال به رئال مادرید رفت.

مورینیو گفته است که منتظر "نمک و فلفل فوتبال" در فصل جدید است و قصد دارد "لذت فوتبال را به همه" منتقل کند.

مربی سابق رئال مادرید گفته که قصد دارد بازیکنان جدید این تیم را پیش از بازی و برای تمرین به زمین بفرستد تا آنها به فضای ورزشگاه عادت کنند.

او گفته است:" من مسلما حس متفاوتی دارم، روز شنبه فکر می کنم هواداران چلسی روی من و رومن (آبراموویچ) تمرکز خواهند کرد ولی آنها باید ما را فراموش کنند و تمام هوش و حواس خود را به تیم بدهند."

وین رونی که مورینیو از آن به عنوان تنها گزینه فصل نقل و انتقالات چلسی نام برده، در جام خیریه در ترکیب منچستریونایتد قرار نگرفت ولی پس از آن در ترکیب تیم ملی انگلستان مقابل اسکاتلند بازی کرد و همین باعث شد شایعه‌ها در مورد انتقال او به چلسی قوت بگیرد.

مورینیو درباره رونی در کنفراس خبری گفته که امیدی به خدمت گرفتن رونی ندارد:" همه ما مربیان قصد داریم تیم های خود را قوی تر کنیم. ما می گوییم نه امید نداریم ولی این دروغ است، چرا که ما تا آخرین روز نقل و انتقالات صبر خواهیم تا اتفاقی رخ دهد، حتی زمانی که می گوییم که ما از تیمی که داریم، راضی هستیم در واقع دروغ می گوییم چرا که دوست داریم اتفاقی رخ دهد و بتوانیم بازیکنی جدیدی را به تیم اضافه کنیم."