هفته اول لیگ برتر انگلستان؛ پیروزی پر گل منچستریونایتد، شکست آرسنال

Image caption هواداران آرسنال در طول مسابقه با سر داد شعارهای مختلف خواستار به خدمت گرفتن بازیکن جدید شدند

در مهمترین بازی‌های هفته اول لیگ برتر انگلستان، منچستریونایتد چهار بر یک سوانزی را درهم کوبید، لیورپول با تک گل دنیل استورج و درخشش سایمون مینوله استوک را شکست داد و آرسنال ده نفره سه بر یک مقابل آستون ویلا مغلوب شد.

آرسنال ۱ - آستون ویلا ۳

آستون ویلا با دو گل کریستین بنتکه و آنتونیو لونا در مقابل تک گل اولیور ژیرو آرسنال را در سه بر یک در ورزشگاه امارات شکست داد.

اولیور ژیرو در دقیقه ۶ آرسنال را پیش انداخت؛ مهاجم فرانسوی آرسنال روی پاس عالی آلکس چمبرلین با صربه‌ای نرم دروازه آستون ویلا را باز کرد.

در دقیقه ۲۱ آگبنلاهور با حرکتی سریع دفاع آرسنال را به هم ریخت و پس از تک به تک شدن با شزنی دروازه‌بان آرسنال در محوطه جریمه تعادل خود را از دست داد و همین باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

کریستین بنتکه در دقیقه ۲۲ پس از آنکه شزنی، پنالتی این بازیکن را دفع کرد در برگشت با ضربه سر گل مساوی آستون ویلا را به ثمر رساند تا نتیجه ۱-۱ مساوی شود.

داور بازی در دقیقه ۶۰ بازی تکل لورنت کوشیلنی روی آگبنلاهور، را در صحنه مشکوک پنالتی تشخیص داد و بنتکه این بار بر خلاف جهت دروازه‌بان آرسنال توپ را وارد دروازه این تیم کرد.

در ادامه بازی کوشیلنی پس از خطا روی آندریاس وایمن، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد تا کار برای آرسنال سخت تر شود.

لونا بازیکن جدید آستون ویلا، روی ضد حمله و در شرایطی که آرسنال برای جبران گل جلو کشید بود، در موقعیتی تک به تک گل سوم آستون ویلا را وارد دروازه آرسنال کرد.

پنج دقیقه مانده به پایان بازی، هواداران آرسنال با ترک ورزشگاه به نشانه اعتراض و هو کردن تیم، ناراحتی خود را از این شکست نشان دادند.

در طول بازی بارها، هواداران این تیم با شعارهایی از آرسن ونگر و مسئولان این تیم درخواست کردند که برای باشگاه هزینه کنند و بازیکنان جدیدی به خدمت گیرند.

آرسنال تا به حال در فصل نقل انتقالات ، یایا سونوگو را از اوسر فرانسه به خدمت گرفته است.

در ۲۰ سال گذشته توپچی‌های شمال لندن هیچ گاه در اولین بازی لیگ شکست نخورده بودند، آرسن ونگر ۱۶ روز تا پایان فصل نقل و انتقالات فرصت دارد تا با خرید بازیکن‌های جدید تیم‌اش را تقویت کند.

آرسنال در بازی رفت حذفی لیگ قهرمانان اروپا، روز چهارشنبه در استانبول با فنر باغچه بازی خواهد کرد.

در پایان این مسابقه، دو مدافع اصلی این تیم یعنی گیبس و سانیا مصدوم شدند و با توجه مصدومیت دیگر مدافعان این تیم، آرسنال کار سختی در ادامه فصل پیش خواهد داشت.

لیورپول ۱ -استوک صفر

سایمون مینوله دروازه‌بانی که در فصل نقل و انتقالات از ساندرلند به لیورپول پیوست، در اولین بازی رسمی اش برای سرخ پوشان، با دو واکنش فوق العاده پشت سر هم پنالتی دیر هنگام استوک را دفع کرد تا لیورپول با تک گل دنیل استورج اولین بازی فصل را پیروزی به پایان برند.

دنیل استورج در دقیقه ۳۷ با ضربه فنی به گوشه راست دروازه استوک تنها گل این بازی را به ثمر رساند.

لیورپول در اولین مسابقه فصل می توانست استوک را با اختلاف بیش از یک گل شکست دهد اما ضربات کولو توره و جوردن هندرسون با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد و وارد گل نشد.

از سوی دیگر واکنش های عالی آسمیر بگوویچ دروازه‌بان آماده استوک یکی دیگر از موانع لیورپول در گلزنی بود.

دنیل اگر مدافع لیورپول دو دقیقه مانده به پایان بازی در حالی سرخ پوشان با تک گل استورج از استوک پیش بودند، در محوطه جریمه مرتکب خطای هند شد و داور حرکت او را پنالتی تشخیص داد.

پنالتی جاناتان والترز را سایمون مینوله خرید جدید لیورپول از ساندرند با واکنشی عالی دفع کرد، او در برگشت ضربه کنواین جونز را هم در شرایطی نامتعادل کنترل کرد تا لیورپول اولین پیروزی این فصل را در خانه جشن بگیرد.

نکته مهم در این بازی حضور لوئیز سوارز مهاجم جنجالی این تیم در ورزشگاه آنفلید بود، او که اواخر فصل پیش از سوی فدراسیون فوتبال انگلستان، ۹ بازی محروم شده بود به همراه خانواده‌اش بازی را تماشا می کرد.

منچستریونایتد ۴ - سوانزی ۱

رابین فان پرسی و دنی ولبک در اولین دیدار رسمی دیوید مویز به عنوان سرمربی منچستریونایتد در لیگ برتر، هر کدام با زدن دوگل باعث پیروزی پرگل چهار بر یک منچستریونایتد مقابل سوانزی شدند.

رابین فان پرسی در دقیقه ۳۴ با حرکتی آکروباتیک گل اول منچستریونایتد را وارد دروازه سوانزی کرد، دو دقیقه بعد دنی ولبک با یک بغل پا نتیجه را دو بر صفر کرد.

در این بازی وین رونی که از ابتدای فصل نقل و انتقالات اخبار مختلفی درباره جدایی‌اش از منچستریونایتد منتشر شده بود، از دقیقه ۶۲ بازی جانشین رایان گیگز شد.

دقایقی از آمدن وین رونی به زمین، فان پرسی با شوتی سنگین از گوشه محوطه جریمه گل دوم خود را در این وارد دروازه سوانزی کرد.

ویلفرد بونی خرید جدید سوانزی، در دقیقه ۸۲ یکی از گل‌های خورده را جبران کرد ولی دنی ولبک در دقیقه ۹۰ بار دیگر برای منچستریونایتد گلزنی کرد تا در نهایت شیاطین سرخ با پیروزی چهار بر یک این بازی را به پایان برند.