لیگ برتر انگلستان؛ مورینیو با پیروزی شروع کرد

دومین روز از هفته اول لیگ برتر فوتبال انگلستان با انجام دو بازی به پایان رسید. در اولین بازی کریستال پالاس که بعد از ۸ سال غیبت دوباره به لیگ برتر برگشته است، میزبان تاتنهام بود.

این بازی در میان تشویق‌های مداوم هواداران پالاس در حالی انجام شد که بازیکنان تیم شمال لندنی تاتنهام، تحت فشار میزبان، مجبور شدند از شوت‌های بلند خود بکاهند.

دو تیم در نیمه اول بازی موفق به کسب امتیاز نشدند.

اما در دقیقه ۵۰ بازی در نیمه دوم، خطای دست دین ماکسی موقعیت پنالتی را در اختیار تاتنهام قرار داد. روبرتو سولدادو با کنار پای راست به راحتی این موقعیت را تبدیل به گل کرد.

سولدادو ۲۸ ساله که با قرارداد ۲۶ میلیون پوندی از والنسیا به تاتنهام آمده است در مجموع ۳۵ بازی برای والنسیا در فصل گذشته موفق به ثبت ۲۴ گل به نام خود شد.

تاتنهام که در اولین بازی خود در فصل جاری با گل حاصل از موقعیت پنالتی به پیروزی رسید در تمام بازی‌های خود در فصل گذشته به موقعیت پنالتی نرسیده بود.

در دومین بازی چلسی میزبان هال سیتی بود. هال بعد از سه فصل غیبت اجازه حضور در لیگ برتر را دریافت کرده است.

چلسی که دوباره سکان هدایت تیمش را به دست ژوزه مارینیو داده است توانست با دو گل برنده میدان باشد.

اولین موقعیت بازی را الن مک گریگور با خطا روی فرناندو تورس در اختیار چلسی قرار داد، ضربه پنالتی برای برای این تیم؛ فرانک لمپارد زننده ضربه‌ای بود که توسط مک گریگور ناکام ماند.

اما موقعیت دوم را اسکار در دقیقه ۱۳ بازی به گل تبدیل کرد تا ادامه بازی برای شاگردان آقای خاص راحت‌تر بشود.

موقعیت دوم بازی را جیمز چستر، مدافع هال، با خطا روی فرناندو تورس به آبی‌پوشان لندن داد. ضربه آزادی که دوباره در اختیار لمپارد قرار گرفت تا بتواند فرصت از دست رفته پنالتی را جبران کند و گل دوم اولین بازی فصل را در دقیقه ۲۵ به نام خود ثبت کند.

حالا مورینیو با خیال راحت‌تری می‌تواند به بازی روز چهارشنبه تیمش با آستون ویلا فکر کند.

هفته دوم لیگ برتر فردا، دوشنبه نوزدهم اوت (۲۸ مرداد) با بازی دو تیم منچستر سیتی و نیوکاسل شروع خواهد شد؛ این بازی ساعت ۲۰ به وقت لندن آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط