یوسین بولت در مسکو هت تریک کرد

یوسن بولت
Image caption یوسین بولت پر مدال‌ترین دونده در رشته دویست متر است

یوسین بولت، سریع‌ترین مرد جهان، با به دست آوردن سومین مدال طلای مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان، که در مسکو برگزار می‌شد مجموعه مدال‌های طلای جهانیش را به ۸ رساند.

دونده جامائیکایی، در آخرین روز برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان، موفق شد به عنوان عضوی از تیم جامائیکا در دوی چهار در صد متر امدادی، پیش از دیگران از خط پایان عبور کند.

زمان ثبت شده برای جامایکا در این رقابت ۳۷.۳۶ ثانیه بود. تیم آمریکا در این مسابقه دوم شد و دونده بریتانیا سومین کسی بود که از خط پایان عبور کرد.

داوران تیم بریتانیا را بعد از بازبینی لحظه دومین دست به دست شدن چوب از دور مسابقه خارج کردند و تیم کانادا به عنوان تیم سوم معرفی شد. نحوه دومین دست به دست کردن چوب تیم بریتانیا بر خلاف قوانین این رشته بود.

هشتمین مدال طلای بولت در مسابقات قهرمانی جهان او را به لیست پرمدال‌ترین‌های این رشته در این دسته مسابقات اضافه کرد.

آلیسون فلیکس، مایکل جانسون و کارل لوئیس سه دونده آمریکایی هستند که پیش از بولت در مسابقات قهرمانی جهان هشت مداله شده بودند.

اما یوسین بولت ۲۶ ساله روز گذشته توانست دومین طلای این مسابقات، در رشته ۲۰۰ متر را از آن خود کند. او پیش‌تر در روز چهارم رقابت‌های جهانی مسکو در رشته ۱۰۰ متر به اولین طلا در این مسابقات رسید.

یوسین بولت صاحب رکورد جهانی در رشته‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ متر است و اولین دونده مردی است که موفق شده ۵ مدال پی در پی در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک را به دست بیاورد.رکورد بولت در مسابقه چهار در صد متر مسکو در رده ششم تاریخ دو چهار در صد متر است.

مطالب مرتبط