لیگ برتر ایران: شکست پرسپولیس مقابل نفت تهران، صدرنشینی فولاد

Image caption نفت تهران با تک گل علی قربانی در دقیقه اضافه بازی موفق شد پرسپولیس را شکست دهد

در مهمترین بازی‌های هفته پنجم لیگ برتر ایران، نفت تهران با شکست یک بر صفر پرسپولیس به رده دوم لیگ صعود کرد، سپاهان پس از دو باخت متوالی دو بر یک صبا را شکست داد و فولاد خوزستان با پیروزی سه بر دو مقابل استقلال صنعتی خوزستان صدرنشین لیگ برتر شد.

پرسپولیس در هفته پنجم و در ورزشگاه تختی میهمان تیم سرمربی سابق خود یعنی یحیی گل محمدی بود، نفت تهران با هدایت یحیی گل محمدی در پنج هفته گذشته لیگ نتایج خوبی کسب کرده بود.

در مقابل پرسپولیس برای صعود به صدر جدول باید این مسابقه را می برد، بازیکنان علی دایی پس از پیروزی ده نفره مقابل ملوان انگیزه بالایی برای کسب سه امتیاز این بازی حساس داشتند.

در نیمه اول بازیکنان پرسپولیس تنها قصد داشتند توپ را از محوطه جریمه خود دفع کنند، نبود هافبک خلاق و تکنیکی در میانه میدان باعث شده بود که حمله‌های این تیم به سمت دروازه نفت تنها محدود به کناره‌های زمین شود.

در مقابل بازیکنان نفت تهران دو سه موقعیت مناسب گلزنی داشتند. در یکی از این فرصت‌ها، در دقیقه ۲۹ پاس وحید امیری در موقعیت مناسب به حسین ابراهیمی رسید، به حسین ابراهیمی رسید که این پاس او را در موقعیتی مناسب قرار داد ولی شوت او را نیلسون دروازه‌بان پرسپولیس به راحتی در اختیار گرفت.

بازیکنان پرسپولیس هم در اوخر نیمه اول دو موقعیت مناسب برای باز کردن دروازه نفت تهران داشتند که محمد نوری و میثم حسینی نتوانستند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

بازی در نیمه اول بدون گل به پایان رسید، در نیمه دوم پرسپولیس مانند چهل و پنج دقیقه اول در بیشتر زمان مسابقه توپ را در اختیار داشت ولی نمی توانست از این برتری استفاده کند.

مهدی سید صالحی تک مهاجم پرسپولیس در نیمه دوم تلاش بسیاری برای زدن گل کرد ولی نتوانست دروازه نفت را باز کند، در دقیقه ۸۶ او روی پاس زیبای میثم حسینی توپ را با سینه کنترل و با یک چرخش توپ را به سمت دروازه نفت شوت کرد ولی سوشا مکانی با جاگیری مناسب مانع از گل شدن توپ شد.

سرخ پوشان برنامه مشخصی برای باز کردن دروازه نفت نداشتند در مقابل نفت با دفاع پر تعداد در ضد حمله‌ها موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت.

در دقیقه ۹۳ در حالی که همه فکر می کردند که بازی با نتیجه بدون گل پایان خواهد یافت، پاس رضا نوروزی بازیکن نفت تهران پس از برخورد به چند بازیکن به علی قربانی رسید و او هم با ضربه دقیق گل سه امتیازی نفت را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

در دیگر بازی های هفته پنجم، فولاد خوزستان در دربی اهواز سه بر دو استقلال صنعتی خوزستان را شکست داد و با شانزده امتیاز به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد.

سپاهان پس از دو هفته باخت متوالی، مقابل صبای قم به پیروزی دو بر یک رسید و به رده چهارم صعود کرد.

بازی دو تیم فجرسپاسی و تراکتور سازی تبریز هم بدون گل در شیراز به پایان رسید. در آخرین بازی هفته ششم لیگ برتر ایران فردا استقلال تهران و راه آهن سورینت به مصاف هم خواهند رفت.