پیروزی سه بر یک استقلال مقابل راه‌آهن

جواد نکونام

در آخرین رقابت هفته ششم لیگ برتر ایران، استقلال تهران در ورزشگاه آزادی میزبان راه‌آهن بود. این بازی با نتیجه ۱-۳ به نفع استقلال به پایان رسید.

بازیکنان تیم راه‌آهن در ابتدای نیمه اول توانستند با در دست گرفتن کنترل بازی چند موقعیت گلزنی را مقابل دروازه استقلال بسازند؛ در دقیقه ۳ بازی اولین موقعیت گل راه آهن در اختیار امین منوچهری قرار گرفت که با واکنش به موقع مهدی رحمتی تبدیل به گل نشد.

تنها دو دقیقه بعد فرزاد آشوبی با ارسال توپ از گوشه زمین موقعیتی را برای امین رضاییان فراهم کرد که با ضربه سر او از کنار دروازه از زمین خارج شد.

اما استقلالی‌ها در دقیقه ۱۲ بازی توانستند با سانتر خسرو حیدری و ضربه سر محمد قاضی دروازه راه‌آهن را باز کنند.

تنها دو دقیقه بعد از گل اول استقلال، قاضی دومین موقعیت گل را به دست آورد؛ اما بی‌دقتی او توپ را از بالای دروازه به خارج زمین فرستاد.

در ادامه نیمه اول هیچ‌‎کدام از دو تیم موفق به ثبت گل نشدند و بازی در این نیمه به نفع استقلال به پایان رسید.

در ابتدای نیمه دوم بازی، بهادر عبدی توانست به راحتی پاس بهنام برزای را تبدیل به گل کند و نتیجه بازی را به تساوی بکشاند.

در ادامه بازی استقلالی‌ها با حمله‌های بیشتر سعی در تغییر نتیجه داشتند که با دفاع خوب راه‌آهن، این تلاش تا دقیقه ۶۵ بی نتیجه ماند؛ ضربه پرقدرت ساموئل در محوطه جریمه راه‌آهن بعد از برخورد به یکی از بازیکنان راه‌آهن راهی کرنر شد؛ توپ از گوشه زمین برای استقلال فرستاده شد، ضربه سر حنیف عمران زاده از سمت راست دروازه توپ را سمت چپ فرستاد و موقعیتی فراهم کرد که ساموئل با ضربه سر دروازه طالب‌لو را باز کند و گل دوم استقلال را به ثمر برساند.

پس از گل دوم استقلال، تلاش راه‌آهنی‌ها برای به تساوی کشیدن نتیجه بی‌ثمر ماند. اما نگرانی آنها از بالا رفتن تفاضل گل باعث شد که آقا زمانی در دقیقه ۸۷ بازی با خطا روی فرهاد مجیدی در محوطه جریمه، موقعیت پنالتی را در اختیار جواد نکونام قرار داد تا گل سوم استقلال را به نام خود ثبت کند.

حدود ۱۰ هزار تماشاگر این بازی را تماشا می‌کردند؛ کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هم در جایگاه ویژه، تماشاگر بازی بود. بعد از این بازی و با احتساب جریمه کسر یک امتیاز از استقلال این تیم با ۱۴ امتیاز، بعد از فولاد خوزستان در رده دوم جدول لیگ برتر قرار گرفت.

تیم استقلال تهران، به دلیل فحاشی طرفداران این تیم به داور در بازی مقابل سپاهان، از طرف کمیته انظباطی به کسر یک امتیاز و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

هفته هفتم لیگ برتر ایران روز پنجشنبه هفتم شهریور با بازی بین دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان شروع خواهد شد.