لیگ برتر انگلستان؛ شکست منچستر سیتی مقابل کاردیف

فریزر کمبل
Image caption دو گل کمبل در فاصله هشت دقیقه، پیروزی کاردیف را مسجل کرد

در ادامه رقابت‌های لیگ برتر انگلستان، روز یکشنبه ۲۵ اوت (سه شهریور)، کاردیف سیتی میزبان منچستر سیتی بود و تاتنهام در خانه مقابل سوانزی بازی کرد.

در کاردیف دو مربی تازه وارد لیگ برتر انگلستان در حالی روبروی هم قرار گرفتند که مانوئل پالگرینی، مربی منچستر سیتی، می‌دانست که بعد از برد پرگل و ساده مقابل نیوکاسل، مسابقه دشواری پیش رو دارد.

بعد از اتمام نیمه اول بازی با نتیجه مساوی بدون گل، در دقیقه ۵۲ ادین زکو با پاس به موقع سرجیو آگوئه‌رو توانست دروازه میزبان را باز کند.

اما کمتر از ده دقیقه طول کشید تا آرون گونارسون ۲۴ ساله نتیجه را مساوی کند.

با شکسته شدن طلسم بازی، فریزر کمبل، فوروارد کاردیف و بازیکن سابق منچستر یونایتد توانست با دو گل در دقایق ۷۹ و ۸۷ بازی، نتیجه را ۱-۳ به نفع میزبان پیش ببرد.

منچستر سیتی، قهرمان ۲۰۱۲ لیگ برتر، در ادامه بازی تمام تلاش خود را کرد تا نتیجه را به تساوی بکشاند، اما تلاش این تیم، تنها، به گل دقیقه ۹۰ آلوارو نگردو ختم شد تا این بازی ۲-۳ به نفع کاردیف سیتی به پایان برسد.

بعد از پایان این بازی مجموع امتیاز‌های هر دو تیم به ۳ رسید؛ منچستر سیتی به دلیل تفاضل گل بیشتر در جایگاه ۶ جدول و کاردیف در رده ۱۱ جدول جا گرفت.

در شمال لندن، تاتنهام که میزبان سوانزی بود موفق شد این تیم را با یک گل شکست دهد.

نیمه اول مسابقه بین این دو تیم نیز بدون گل تمام شد.

اما در نهایت تاتنهام توانست با تک گل روبرتو سولدادو به پیروزی برسد. تاتنهام با این پیروزی موفق شد در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر رکورد مسابقه بدون شکست مقابل سوانزی در خانه را حفظ کند.

تا به اینجای کار تیم شمال لندنی تاتنهام با دو، تک گل سولدادو موفق به شکست حریفان شده است. روبرتو سولدادوی ۲۸ ساله، با قراردادی ۴۰ میلیون دلاری lز والنسیا به تاتنهام آمده است.

تاتنهام با ۶ امتیاز در رده دوم جدول و سوانزی بدون امتیاز و با تفاضل گل ۶- در انتهای جدول لیگ برتر قرار دارد.

بازی‌های لیگ برتر انگلستان، روز دوشنبه، با رقابت دو تیم منچستر یونایتد و چلسی ادامه می‌یابد.