صعود قاطعانه تیم ملی والیبال جوانان ایران در مسابقات جهانی ترکیه

Image caption تیم ملی والیبال جوانان ایران بدون هیچ شکستی از گروه B صعود کرد

در پنجمین روز از رقابت‌های جهانی والیبال زیر ۲۱ سال، در ترکیه، تیم ملی والیبال جوانان ایران با غلبه بر مکزیک، به دور بعد راه پیدا کرد.

والیبالیست‌های جوان ایران در این بازی موفق شدند تیم مکزیک را با نتیجه ۳-۰ شکست دهند و با ۱۲ امتیاز در صدر گروه B جا بگیرند.

ترکیب تیم ایران در این بازی متشکل بود از: میلاد عبادی‌پور، سهند الله‌وردی، مصطفی باقری، جواد حسین‌آبادی، قاسم کارخانه، امیرعلی فتحعلی و ابوالفضل قلی پور.

پیش از این مسابقه ایران موفق شده بود در سه بازی دیگر تمام حریفان را شکست دهد.

حریفان ایران در این گروه عبارت بودند از: آرژانتین، ژاپن، مکزیک و استونی. استونی تنها حریف ایران بود که توانست فقط یک ست از ایران امتیاز بگیرد، باقی تیم‌ها با باخت هر ۳ ست، مغلوب ایران شدند.

فردا، سه‌شنبه۲۶ اوت (۵ شهریور) تمام تیم‌ها استراحت خواهند کرد. اما روز چهارشنبه تیم ایران با مصر، تیم چهارم گروه اول مسابقه خواهد داد.

وب‌سایت رسمی فدراسیون جهانی والیبال، به نقل از جابر ابوزید، سرمربی مصر نوشت: "ما تیم چهارم گروهمان شدیم اما شانس چندانی نداریم چرا که باید با تیم قدرتمند ایران مسابقه دهیم، مسابقه با ایران برای ما بسیار دشوار خواهد بود."

رقابت‌های جهانی والیبال زیر ۲۱ سال مردان روز ۲۲ اوت در شهر آنکارا شروع شد و تا اول سپتامر ادامه خواهد داشت؛ ۲۰ تیم در قالب ۴ گروه در این دوره با هم به مسابقه خواهند داد.