قرعه کشی جام جهانی جوانان؛ ایران و آرژانتین در گروه پنجم

Image caption تیم ملی نوجوانان ایران به همراه آرژانتین، کانادا و اتریش در گروه پنجم این رقابت‌ها قرار دارد

دیروز مراسم قرعه کشی جام جهانی نوجوانان در امارات برگزار شد و تیم ملی ایران همراه با آرژانتین، کانادا و اتریش در گروه E این رقابت‌ها قرار گرفت.

این مراسم با حضور رافائل سالگوئرو رئیس کمیته برگزاری جام جهانی زیر هفده سال و وزیر فرهنگ و جوانان امارات برگزار شد.

بر اساس قرعه کشی، میزبان یعنی امارات به همراه هندوراس، برزیل و اسلواکی در گروه اول این رقابت‌ها قرار دارند. بازی افتتاحیه این رقابت ها روز ۱۷ اکتبر بین برزیل و اسلواکی و در ورزشگاه محمد بین زاید ابوظبی برگزار می‌شود.

طبق قرعه، تیم ملی ایران، با تیم‌های آرژانتین، اتریش و کانادا هم گروه است، ایران اولین بازی خود در این رقابت‌ها مقابل آرژانتین قرار خواهند گرفت. تیم نوجوانان ایران در مسابقه دوم خود روز سی ام مهر ماه با کانادا بازی خواهد و در آخرین دیدار مرحله گروهی روز سوم آبان با اتریش روبه‌رو خواهد شد.

آرژانتین قهرمان آمریکای جنوبی و تیم اول این قاره است، کانادا به‌عنوان تیم سوم قاره آمریکا در این رقابت‌ها شرکت کرده و اتریش هم با کسب سهمیه ششم اروپا، مجوز حضور در جام جهانی نوجوانان را به دست آورده است.

مکزیک قهرمان دوره قبل این رقابت‌ها، دو سال قبل میزبان جام جهانی نوجوانان بود. این تیم برای دفاع از عنوان قهرمانی در مرحله گروهی باید با تیم‌های نیجریه، عراق، و سوئد بازی کند.

دو تیم نیجریه و برزیل، موفق ترین تیم‌ها در تاریخ برگزاری این رقابت‌ها هستند.

جام جهانی نوجوانان از ۱۷ اکتبر در شش شهر امارات آغاز خواهد شد، شهرهای ابوظبی، دوبی، راس الخیمه، فجیره، شارجه و العین میزبان این رقابت‌ها هستند.