صعود آرسنال به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

Image caption آرون رمزی بازیکن آماده آرسنال در این بازی هر دو گل بازی را به ثمر رساند.

آرسنال با پیروزی دو بر صفر در بازی برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا، در مجموع پنج بر صفر تیم فنرباغچه ترکیه را شکست داد و برای شانزدهمین سال پیاپی مجوز صعود به این رقابت‌ها را کسب کرد.

'توپچی‌'های لندن که در بازی رفت و در استانبول سه بر صفر پیروز شده بود، در دقیقه ۲۵ بازی برگشت، روی پاس در عمق لوکاس پودولسکی و ضربه تمام کننده آرون رمزی گل اول را وارد دروازه فنرباغچه کرد.

در ادامه نیمه اول وی شیخ شزنی دروازه‌بان آرسنال با واکنش‌های به موقع مانع از باز شدن دروازه تیم میزبان شد.

در نیمه دوم، رمزی روی پاس گیبز دومین گل‌اش در این بازی را به ثمر رساند تا امیدهای فنرباغچه برای جبران نتیجه کم رنگ تر شود.

لوکاس پودولسکی در از اوایل نیمه دوم به دلیل مصدومیت، جای خود را به گیبز داد و آرسن ونگر سرمربی آرسنال پس از مسابقه، پیش بینی کرد که این ملی پوش آلمانی حداقل سه هفته از میادین به دور باشد.

آرسنال که فصل جدید لیگ برتر را با شکست سه بر یک مقابل آستون ویلا آغاز کرده بود، با این برد به سومین پیروزی متوالی خود در یک هفته گذشته دست یافت.

این تیم روز یکشنبه در ورزشگاه امارات میزبان رقیب دیرینه خود یعنی تاتنهام خواهد بود، بردهای اخیر باعث خواهد شد این تیم با اعتماد به نفس بیشتری خود را برای این بازی آماده کند.

فنرباغچه پیشتر از سوی فیفا به دلیل تبانی دو سال از حضور در رقابت‌های اروپایی محروم شده بود و با شکایت به دادگاه عالی ورزش امید داشت که این حکم نقض شود ولی دادگاه عالی ورزش روز چهارشنبه حکم یوفا را تایید کرد.

آرسنال به همراه با تیم بارسلونا، بایرن مونیخ، چلسی، رئال مادرید، منچستریونایتد، پورتو و بنفیکا در سید اول قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت.