صعود تیم والیبال جوانان ایران به یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان

Image caption تیم ملی ایران با پیروزی مقابل مصر به یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان راه یافت

تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جوانان جهان با پیروزی سه بر صفر مقابل مصر به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کرده‌ است. تیم ایران در مرحله یک چهارم نهایی با برزیل روبرو خواهد شد.

تیم ملی جوانان ایران که در مرحله گروهی این رقابت‌ها تیم‌های آرژانتین، ژاپن، مکزیک و استونی را شکست داده بود، در ابتدای ست اول ۸ بر ۴ از نوجوانان مصر عقب بود.

در ادامه بازی بازیکنان مصر با حفط اختلاف امتیاز خود با ایران، در وقت استراحت فنی دوم ۱۶ بر ۱۴ از بازیکنان نوجوان ایران پیش بودند.

اما تیم ملی ایران با بازی خوب جواد حسین آبادی و دریافت‌های خوب آرش تقوی و مصطفی باقری فاصله امتیاز را کمتر کرد و درنهایت توانست ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ با پیروزی به پایان برد.

ایران در وقت دوم بازی را را بهتر از مصر آغاز کرد ولی بازیکنان جوان مصر هم با بازی هوشمندانه اختلاف امتیازشان را با ایران کم کردند، در وقت استراحت اول تیم ملی نوجوانان ایران ۸ بر ۷ از مصر پیش بود.

در ادامه ست دوم، سرویس‌های خوب بازیکنان ایران باعث شده بود که مصر در دریافت‌های اول دچار اشتباه شود. ایران در ست دوم هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید.

در ست سوم بازیکنان ایران، با دفاع مناسب و سرویس‌های دقیق اجازه گرفتن امتیاز را به بازیکنان مصر ندادند، و موفق شدند در ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۱ حریف خود را شکست دهند.

تیم ملی جوانان ایران در مرحله یک چهارم نهایی روز جمعه با برزیل روبرو خواهند شد.