پیروزی پر گل پرسپولیس مقابل فولاد در آستانه بازی با استقلال

Image caption جلال حسینی با زدن یک گل و بازی موثر، بهترین بازیکن مسابقه پرسپولیس و فولاد بود

در مهمترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی سه بر یک فولاد خوزستان را شکست داد، تراکتورسازی تبریز با یک گل ساپیا را مغلوب کرد و سپاهان مقابل داماش گیلان به تساوی ۱-۱ دست یافت.

پرسپولیس پس از باخت هفته گذشته مقابل نفت تهران و انتقاد برخی از پیشکسوتان از تیم علی دایی، در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خوزستان بود.

فولاد خوزستان هم با پنج برد پشت سر هم، در صدر جدول لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد.

فولاد خوزستان در همان دقایق ابتدای بازی روی اشتباه محمد رضا خانزاده، می توانست نتیجه بازی را یک بر صفر کند ولی ضربه ایوب کلانتری از بالای دروازه به بیرون رفت.

اما پرسپولیس در همان پنج دقیقه اول بازی، و روی اشتباه فرزاد حاتمی و دروازه‌بان این تیم توانست گل اول را وارد دروازه فولاد کرد.

در دقیقه ۵، ارسال رضا حقیقی روی دروازه فولاد با اشتباه ارشاد یوسفی دروازه‌بان این تیم همراه شد و در ادامه فرزاد حاتمی به اشتباه دروازه تیم خود را باز کرد.

در این بازی امید عالیشاه به حرکت از جناح راست بارها دفاع فولاد را تحت فشار قرار داد، شش دقیقه بعد پرسپولیس روی حرکت این بازیکن یک کرنر به دست آورد.

ارسال زیبای مهرداد کفشگری از روی نقطه کرنر را جلال حسینی با ضربه سر دقیق تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

فولاد دو دقیقه پس از گل پرسپولیس می‌ توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند ولی ضربه سر ایوب کلانتری با فاصله کمی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در ادامه نیمه اول، پرسپولیس پس از زدن دو گل بیشتر سعی در کنترل بازی داشت، پیام صادقیان روی توپ ربایی از میانه زمین فرصت داشت گل سوم سرخ پوشان را به ثمر برساند که شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه فولاد خوزستان به بیرون رفت. پرسپولیس نیمه اول مسابقه را دو بر صفر به پایان برد.

در نیمه دوم هر دو تیم بازی نزدیک و متعادلی را ارائه دادند. پرسپولیس مانند نیمه اول در روی حرکت‌های پیام صادقیان و امید عالیشاه روی دروازه فولاد خطر ساز بود.

در دقیقه ۶۷ بازی پرسپولیس گل سوم را هم وارد دروازه پرسپولیس کرد تا خیال هواداران این تیم از کسب سه امتیاز این بازی راحت شود.

پاس زیبای پیام صادقیان پس از حرکات تک ضرب بازیکنان پرسپولیس در جناح راست، در داخل محوطه جریمه به مهدی سید صالحی رسید و او هم با ضربه ای تمام کننده سومین گل پرسپولیس را وارد دروازه فولاد کرد.

از دقیقه ۷۷ بازی پرسپولیس به دلیل تمارض و دریافت کارت زرد دوم امید عالیشاه، ده نفره شد. او در نیمه اول بازی به دلیل تمارض کارت زرد اولش را گرفته بود.

مهدی سید صالحی در دقیقه ۸۶ در موقعیتی تک به تک با ارشاد یوسفی دروازه‌بان فولاد قرار گرفت ولی ضربه آخر او را یوسفی دفع کرد.

در آخرین دقایق اضافه بازی، اسماعیل شریفات از پشت محوطه جریمه و با شوتی زیبا تک گل فولاد خوزستان را به ثمر رساند.

در دیگر مسابقه‌های مهم این هفته، سپاهان در رشت، با داماش به تساوی ۱-۱ دست یافت. تراکتورسازی در تبریز با یک گل ساپیا را شکست داد.

پرسپولیس با برد مقابل فولاد خوزستان ۱۳ امتیازی شد و به رتبه سوم جدول لیگ صعود کرد، فولاد هم با وجود باخت مقابل سرخ پوشان هم چنان با ۱۵ امتیاز صدرنشین لیگ است.

فردا در آخرین بازی هفته هفتم لیگ برتر، استقلال تهران در اهواز میهمان استقلال صنعتی خوزستان است.