شکست ایران مقابل برزیل در مسابقات قهرمانی والیبال جوانان جهان

Image caption تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله یک چهارم نهایی مقابل برزیل شکست خورد

تیم ملی جوانان والیبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی قهرمانی جهان با شکست مقابل برزیل از راهیابی به مرحله نیمه نهایی باز ماند.

نوجوانان ایران در سه ست پیاپی با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ -۲۲ مقابل بازیکنان برزیل شکست خوردند.

تیم ملی ایران با ترکیب میلاد عبادی پور، مصطفی باقری، محمد فلاح، جواد حسین آبادی، آرش تقوی و امیرعلی فتحعلی بازی را آغاز کرد ولی در ادامه سهند الله وردیان، محمد جواد معنوی نژاد، قاسم کارخانه و حمید حمودی هم به بازی آمدند.

آلن سوزا با کسب ۲۸ امتیاز بهترین بازیکن برزیل و جواد حسین آبادی با کسب ۱۴ امتیاز بهترین بازیکن ایران در این مسابقف بودند.

پیش از این، جوانان ایران در مرحله گروهی این رقابت‌ها تیم‌های آرژانتین، ژاپن، مکزیک و استونی را شکست داده بودند.

فرهاد نفرزاده سرمربی تیم ملی جوانان در کنفراس بعد از بازی، درباره این مسابقه گفت: "بازیکنانم امروز توانایی‌های خود را به نمایش نگذاشتند و تمرکز لازم را نداشتیم."

"ما در حد و اندازه‌های استاندارد خودمان بازی نکردیم. من به خاطر این برد به برزیل تبریک می‌گویم. آنها در نهایت قدرت بازی کردند. ما باید برای بازی‌های بعدی آماده شویم ولی بازیکنانم نیاز دارند استراحت کنند تا نمایش بهتری داشته باشند."

برزیل با بازی خوب دو بازیکن خود یعنی آلان سوزا و آبشارهای پرقدرت سانتوس شرایط را برای ایران سخت کرد و توانست امتیازهای حساسی را به دست بیاورد.

پیش از این ایران در بازی مرحله یک هشتم نهایی سه بر صفر مصر را شکست داده بود و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافته بود.

تیم ملی والیبال ایران برای کسب مقام پنجم تا هشتم فردا با آرژانتین بازی خواهد، ایران در مرحله مقدماتی آرژانتین را سه بر صفر مغلوب کرده بود.