داور ایرانی می تواند در مسابقات تنیس اوپن آمریکا قضاوت کند

مجید شایسته، رییس فدراسیون تنیس، از رفع مشکل عادل برقعی برای قضاوت در تنیس آزاد آمریکا خبر داد و گفت: "دیگر مشکلی برای قضاوت داوران ایرانی در رقابت هایی که اتحادیه تنیس بازان حرفه ای جهان (ATP ) برگزار می کند، وجود ندارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی -ایرنا، آقای شایسته گفته "با رایزنی های فدراسیون تنیس، کمیته ملی المپیک و فدراسیون جهانی تنیس، مشکل قضاوت داوران بین المللی ایران در رقابت های ATP برطرف شد به طوری که از این پس داوران کشورمان می توانند در تمامی پیکارهای این اتحادیه قضاوت کنند."

عادل برقعی، سرداور تنیس که برای داوری مسابقات معتبر تنیس اوپن آمریکا به آن کشور سفر کرده بود به دلیل تحریم آمریکا که استخدام افراد مقیم ایران را ممنوع کرده، از داوری در مسابقات تنیس باز مانده بود.

این ممانعت در حالی رخ داد که در ماه مه سال جاری، به آقای برقعی اطلاع داده شد که درخواست او جهت داوری در مسابقات تنیس اوپن ایالات متحده پذیرفته شده است و این شهروند ایرانی پس از کسب ویزای ایالات متحده، عازم آن کشور شد.

اما آقای شایسته حال تایید کرده است که آقای برقعی از امروز ۹ شهریور (۳۰ اوت) قضاوت های خود را در رقابت های تنیس اوپن آمریکا، آخرین گرند اسلم سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز می کند.

به گفته آقای شایسته، یک وکیل ایرانی مقیم آمریکا، بعد از انتشار خبر جلوگیری از قضاوت برقعی در مسابقه های تنیس آمریکا، به صورت داوطلبانه با هماهنگی فدراسیون تنیس، مسائل حقوقی را پیگیری کرد تا این موضوع امروز به نتیجه رسید.

مطالب مرتبط