گرت بیل با قرارداد ۱۰۰ میلیون یورویی به رئال مادرید پیوست

Image caption انتقال گرت بیل به رئال مادرید رکورد گران ترین بازیکن جهان را شکست

گرت بیل ستاره تاتنهام پس از هفته‌ها گمانه زنی، با هزینه ای گزاف به تیم اسپانیایی رئال مادرید پیوسته که برای به خدمت گرفتن او بیشترین مبلغ در تاریخ یک جابجایی در فوتبال را پرداخته است.

بازیکن ۲۴ ساله تیم ملی ولز با قراردادی شش ساله و حقوق هفتگی ۳۰۰ هزار پوند ( ۴۶۰ هزار دلار) به عضویت این باشگاه در آمد.

رئال مادرید برای به خدمت گرفتن بیل ۸۶.۳ میلیون پوند (۱۰۰ میلیون یورو) به تاتنهام پرداخته که رکورد جدیدی در نقل و انتقال یک بازیکن به حساب می‌آید.

این رکورد تا پیش از این در اختیار کریستیانو رونالدو بود. او در سال ۲۰۰۹ در ازای ۸۰ میلیون پوند ( ۹۳ میلیون یورو) از منچستریونایتد به رئال مادرید پیوسته بود.

گرت بیل پس از نهایی شده قراردادش با رئال مادرید گفته است: "من شش سال عالی و خوب را در تاتنهام داشتم اما این زمان مناسبی برای خداحافظی بود. ما تجربه‌های بی نظیری باهم دیگر داشتیم و من هر لحظه این دقایق را دوست دارم."

بیل پس از معاینه‌های پزشکی، فردا ظهر به وقت محلی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به هواداران رئال مادرید معرفی خواهد شد.

گرت بیل گفت است: می دانم بسیاری از بازیکنان در این مواقع از علاقه خود به پیوستن به باشگاه می گویند اما من واقعا باید بگویم که پیوستن به رئال رویای کودکی من بود که به حقیقت پیوست."

بازیکن جدید رئال مادرید درباره تاتنهام گفته است:" تاتنهام همیشه در قلب من جای خواهد داشت و مطمئن هستم که در این فصل آنها موفق خواهند بود، حالا من چشم به آینده دارم چرا که بازی در رئال فصل جدیدی از زندگی حرفه‌ای من خواهد بود."

گرت بیل در سال ۲۰۰۷ و در ازای ۱۰ میلیون پوند از ساوتهمتون به تاتنهام پیوست، و در فصل گذشته ۲۶ گل برای این تیم به ثمر رساند.

مطالب مرتبط