پیروزی آرسنال و لیورپول مقابل تاتنهام و منچستر یونایتد

Image caption اولیور ژیرو تک گل آرسنال مقابل تاتنهام را به ثمر رساند

در مهمترین بازی‌های این هفته لیگ برتر انگلستان، آرسنال و لیورپول در دو بازی خانگی با نتایج مشابه یک بر صفر تاتنهام و منچستریونایتد را شکست دادند.

لیورپول با پیروزی مقابل منچستریونایتد ۹ امتیازی شد و به صدر جدول صعود کرد، آرسنال هم با کسب ۳ امتیاز مقابل تاتنهام در رده چهارم جدول قرار گرفت.

لیورپول ۱- منچستریونایتد صفر

لیورپول با پیروزی یک بر صفر مقابل منچستریونایتد قهرمان فصل گذشته لیگ برتر به سومین برد پیاپی خود در فصل جدید لیگ برتر انگلستان دست یافت.

سه پیروزی در سه بازی اول بهترین نتیجه لیورپول از فصل ۹۵-۱۹۹۴ است. دنیل استورج در روز تولد ۲۴ سالگی خود با ضربه سر تک گل لیورپول را در دقیقه ۴ بازی وارد دروازه منچستریونایتد کرد.

رکورد بد دیوید مویز در ورزشگاه آنفلید با منچستریوناتید هم ادامه یافت. او در مقام سرمربی اورتون در ۱۲ باری که با لیورپول در آنفلید بازی کرده، نتوانسته بود این تیم را شکست دهد.

منچستریونایتد به دلیل مصدومیت ناگهانی وین رونی او را در اختیار نداشت و همین موضوع باعث شد این تیم خلاقیت لازم را در زمان حمله در اختیار نداشته باشد.

رابین فان پرسی مهاجم گلزن منچستر یونایتد در دقایق آخر بازی، موقعیت عالی برای باز کردن دروازه لیورپول داشت که آن را هدر داد.

منچستر یونایتد به غیر از فرصت دقایق پایانی فان پرسی در این بازی نتوانست دروازه لیورپول را با خطر مواجه کند.

لیورپول که در فصل گذشته برای کسب رتبه چهارم با مشکل روبرو بود، بدون لوئیز سوارز و با سه پیروزی در سه بازی اول لیگ، نوید فصلی درخشان را به هوادارانش می‌دهد.

در سوی دیگر بازی منچستریونایتد مقابل لیورپول آهنگ و انگیزه لازم را نداشت، این تیم نتوانست فرصت‌های گلزنی مناسبی روی دروازه لیورپول ایجاد کند.

هواداران این تیم همچنان منتظر ورود بازیکنی جدید، به منچستریونایتد هستند و به نظر می آید در روز آخر فصل نقل و انتقالات منچستریونایتد بتواند ماروان فلینی هافبک اورتون را به خدمت بگیرد.

لیورپول با پیروزی مقابل منچستریونایتد ۹ امتیازی شد و به صدر جدول لیگ برتر انگلستان صعود کرد.

آرسنال ۱- تاتنهام صفر

در دیگر بازی مهم این هفته لیگ برتر انگلستان، دو تیم شمال لندنی آرسنال و تاتنهام در ورزشگاه امارات مقابل هم قرار گرفتند و آرسنال با برد یک بر صفر، سه امتیاز این بازی را از آن خود کرد.

اولیور ژیرو در دقیقه ۲۳ و روی پاس در عرض تئو ولکات چهارمین گلش در این فصل را برای آرسنال وارد دروازه تاتنهام کرد.

در آغاز مسابقه، هر دو تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند، شوت از راه دور آندروس توانزند را دروازه‌بان آرسنال در اختیار گرفت.

دو واکنش خوب هوگو لوئیس مانع از گلزنی ولکات و ژیرو در ادامه نیمه اول شد.

اما جدی ترین حمله تاتنهام در نیمه دوم و در دقیقه ۷۵ رخ داد؛ شوت ژرمین دفو ، پس از برخورد به کوشیلنی مدافع آرسنال تغییر مسیر داد ولی ژسنی دروازه‌بان آرسنال با واکنشی به موقع مانع از وارد شدن توپ به دروازه شد.

در نیمه اول با خروج ناگهانی جک ویلشایر بسیاری از هواداران آرسنال نگران وضعیت سلامتی و تکرار مصدومیت او بودند که پس از علت اصلی تعویض او که بیماری بود، نفس راحتی کشیدند.

تاتنهام از سال ۱۹۹۳ به بعد تا به حال یکبار توانسته آرسنال را در خانه شکست دهد، این تیم تا به حال در فصل نقل و انتقالات ۱۰۵ میلیون پوند خرج کرده ولی در مقابل آرسنال هزینه‌ای برای به خدمت گرفتن بازیکن جدید نکرده است.

آرسنال با پیروزی یک بر صفر مقابل رقیب دیرینه خود شش امتیازی شد و به رتبه چهارم جدول صعود کرد.