تیم ملی والیبال جوانان ایران پنجم جهان شد

Image caption تیم ملی والیبال جوانان ایران با پیروزی مقابل ترکیه به مقام پنجم قهرمانی جهان دست یافت

تیم ملی والیبال جوانان ایران با پیروزی سه بر یک مقابل ترکیه میزبان رقابت‌ها به مقام پنجم رقابت‌های قهرمانی جهان دست یافت.

جوانان ایران ست اول را ۲۵ بر ۱۹ به ترکیه واگذار کردند. بازیکنان ایران در این ست با دفاع خوب روی تور در وقت استراحت اول ۸ بر ۷ از حریف پیش بودند ولی در ادامه ست را واگذار کردند.

در وقت دوم، بازیکنان ایران با دریافت های مناسب و اسپک‌ها دقیق در وقت استراحت اول مانند ست اول، ۸ بر ۷ از میزبان پیش افتادند.

بازیکنان جوانان ایران در ادامه ست دوم با سرویس‌های قدرتی و حمله های سریع در نهایت این ست را ۲۵ بر ۲۱ به پایان بردند.

در این مسابقه حساس بازیکنان ایران بارها به نحوه قضاوت داور اعتراض کردند.

ست سوم را دو تیم در شرایطی آغاز کردند که در به دست آوردن امتیاز شانه به شانه پیش می‌رفتند، در وقت استراحت اول بار دیگر ایران ۸ بر ۷ از ترکیه پیش بود.

تیم ایران ست سوم را تا حدود زیاد مدیون عملکرد خوب خط دفاعی اش بود که با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پایان یافت.

در ست چهارم بازیکنان ترکیه قصد داشتند بازی را به ست پنجم بکشانند ولی در مقابل والیبالیست‌های ایران با حملات تلفیقی و دفاع خوب در نهایت ست چهارم را هم با پیروزی به اتمام رساندند. بازیکنان تیم ملی جوانان ایران در ست چهارم ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی رسیدند.

تیم نوجوانان ایران با پیروزی مقابل تیم های آرژانتین، ژاپن، مکزیک و استونی در مرحله گروهی به یک هشتم نهایی این مسابقات راه پیدا کرده بود. ایران در این مرحله مصر را سه بر صفر شکست داد و به یک چهارم نهایی راه یافت.

ایران در یک چهارم نهایی مقابل برزیل مغلوب شد و برای کسب مقام پنجمی با آرژانتین بازی کرد و توانست بار دیگر این تیم را مغلوب کند.