'امیدی به قهرمانی انگلستان در جام جهانی فوتبال برزیل نیست'

Image caption تیم انگلستان فقط یک بار قهرمانی جام جهانی شده است

گرگ دایک، رئیس اتحادیه فوتبال انگلستان می گوید که انتظار ندارد تیم فوتبال انگلستان در مسابقات جام جهانی فوتبال برزیل ۲۰۱۴ به قهرمانی دست یابد.

آقای دایک که روز چهارشنبه ۴ سپتامبر در یک کنفرانس خبری در لندن حضور یافت گفت که تیم انگلستان باید تلاش های خود را بر رسیدن به مرحله نیمه نهایی جام ملت های اروپا ۲۰۲۰ و قهرمانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ متمرکز کند.

او سپس در گفتگویی با بی بی سی توضیح داد: "این بدان معنا نیست که نتوانیم بازی خوبی در جام جهانی برزیل ارائه دهیم. اما فکر نمی کنم کسی واقعا فکر کند که ما می توانیم جام جهانی را ببریم."

تیم فوتبال انگلستان در حالی که تلاش می کند به مسابقات جام جهانی برزیل راه یابد، روزهای بسیار سرنوشت سازی را طی می کند.

این تیم که به سرمربی گری روی هاجسون، در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های اروپا ۲۰۱۲ حذف شد، قرار است روز جمعه در استادیوم ومبلی برابر تیم مالدیو قرار گیرد.

سپس روز سه شنبه در کی‌یف با اوکراین مسابقه خواهد داد.

Image caption گرگ دایک:ما قطعا به عنوان تیمی که شانس قهرمانی اش زیاد است به برزیل نمی رویم

انگلستان در حال حاضر با دو امتیاز کمتر از مونته نگرو، در گروه H در رده دوم قرار دارند.

رئیس اتحادیه فوتبال انگلستان از اینکه تیم این کشور به جام جهانی راه خواهد یافت اطمینان دارد اما بر این امر تاکید کرده که تیم در برزیل با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

آقای دایک به بی بی سی گفت: "من از گروهی از روزنامه نگاران پرسیدم به نظر شما انگلستان در بهترین حالت در جام جهانی برزیل به کدام مرحله خواهد رسید؟ آنها همه گفتند که اگر به مرحله یک چهارم نهایی برسیم، شاهکار کرده ایم."

او در ادامه گفت: "این بدان معنا نیست که بگوییم نمی توانیم ببریم. اما این شوخی بردار نیست. به هر حال برای تیم های اروپایی بسیار دشوار است که در رقابت هایی که در آمریکای لاتین برگزار می شود، قهرمان شوند. ما قطعا به عنوان تیمی که شانس قهرمانی اش زیاد است به برزیل نمی رویم."

آقای دایک گفت که در این باره خیلی فکر کرده است و موضوع را با روی هاجسون نیز در میان گذاشته است. او در عین حال کاهش بازیکنان انگلیسی در لیگ برتر انگلستان را "روندی نگران کننده" توصیف کرد و تاکید کرد که "فوتبال انگلستان باید متحول شود."

او به بی بی سی گفت: "تعداد بازیکنان انگلیسی در لیگ برتر انگلستان از ۷۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش داشته است و روند کاهش هنوز هم ادامه دارد. اگر در آینده نیز همچنان ادامه داشته باشد ما هیچ شانسی برای ورود به رقابت های بعدی پیدا نخواهیم کرد. ما باید جلوی این روند را بگیریم و باید از بازیکنان رده بالای انگلیسی بیشتر استفاده کنیم."

آقای دایک همچنین صحبت از برنامه هایی برای ایجاد یک کمیسیون در اتحادیه فوتبال به میان آورد که هدفش ارتقای سطح فوتبال انگلستان در دراز مدت است.

این کمیسیون در اوخر همین ماه (سپتامبر) کار خود را آغاز می کند و انتظار می رود تا بهار ۲۰۱۴، نتیجه بررسی و پیشنهادهای خود را طی گزارشی اعلام کند.

مطالب مرتبط