اندی ماری در یک چهارم نهایی اوپن آمریکا حذف شد

اندی ماری، مدافع عنوان قهرمانی اوپن آمریکا، آخرین گرند اسلم فصل، با شکست مقابل استانیسلاس واورینکا از این دوره از رقابت ها حذف شد.

ماری، مرد شماره ۳ تنیس جهان، در دیداری که دو ساعت و ۱۵ دقیقه طول کشید در سه ست پیاپی و با نتیجه ۲-۶ ۳-۶ ۴-۶ به واورینکا باخت.

اندی ماری که دو ماه پیش برای نخستین بار قهرمان رقابت های تنیس ویمبلدون شده بود، در چهار گرند اسلم گذشته دست کم به مرحله نیمه نهایی رسیده بود.

شکست ماری مقابل واورینکای سوئیسی احتمال رویارویی این تنیس باز بریتانیایی با نواک جوکوویچ صرب را در مرحله نیمه نهایی که تداعی کننده فینال اوپن آمریکا ۲۰۱۲ و فینال ویمبلدون ۲۰۱۳ بود از بین برد.

اندی ماری، ۲۶ ساله گفت: "من در دو سه سال گذشته بهترین بازی ام را ارائه دادم ولی با بازیکنانی که الان در اطرافم می بینم بردن بسیار سخت شده است."

او در ادامه گفت: "من امروز در سه ست پیاپی باختم که خیلی مایوس کننده بود. دوست داشتم که به مراحل بعدی پیش می رفتم اما خوب شکایتی هم ندارم."

Image caption واورینکا، با این پیروزی برای نخستین بار به مرحله نیمه نهایی یک رقابت گرند اسلم راه یافت

اندی ماری، برنده مدال طلای المپیک اذعان کرد که بعد از هیجان قهرمانی در ویمبلدون، کمی دمغ شده بود. اما تاکید کرد که در نیویورک کاملا آماده و متمرکز بود.

او در این باره گفت: "وقتی سال ها برای هدفی زحمت می کشید، بعد که آن را به دست می آورید، کمی سخت می توانید دوباره به خود انگیزه بدهید و تمرین ها را از سر گیرید."

او گفت: "به نظر من بعد از ویمبلدون این اتفاق طبیعی است. اما من الان حدود سه هفته است که در نیویورک هستم، خیلی تمرین کرده ام، در چندین مسابقه شرکت کردم و از آمادگی کامل برخوردار بودم. "

واورینکا، ۲۸ ساله که با این پیروزی برای نخستین بار به مرحله نیمه نهایی یک رقابت گرند اسلم راه یافته می گوید از اینکه توانسته زیر فشار مسابقه تاب بیاورد به خود افتخار می کند.

او در این باره گفت: "من معمولا کمی عصبی می شوم و به همین دلیل چند بار باخته ام، اما امروز کاملا تمرکز داشتم."

او افزود:" امروز وزش باد خیلی تند بود و اصلا شرایط هوا خوب نبود. اما نقشه من این بود که کمی اندی را تهاجمی کنم، چون می دانم که اندی می تواند بیش از اندازه دفاعی عمل کند."

واورینکا، نفر نهم تنیس جهان در ادامه گفت: "من دوست دارم که اندی از مرکز زمین دور باشد و امروز توانستم این کار را به خوبی انجام دهم."

او در آخر گفت که راجر فدرر، هم وطنش وقهرمان پنج دوره اوپن آمریکا با ارسال یک پیامک به او تبریک گفته بود.