استقلال - پرسپولیس؛ سومین مسابقه بدون گل

Image caption داربی هفتاد و هفتم استقلال و پرسپولیس بدون گل به پایان رسید

در آخرین بازی هفته هشتم، داربی پرسپولیس و استقلال برای سومین بار در یک سال اخیر، با تساوی بدون گل به پایان رسید. دو تیم در این بازی پربرخورد که هشت بازیکن از هر دو تیم کارت زرد گرفتند، عملکرد مناسبی نداشتند.

دو تیم استقلال و پرسپولیس در شرایطی هفتاد وهفتمین بار روبروی هم قرار گرفتند که برد هر کدام از تیم می‌توانست باعث صعود آنها به رتبه دوم جدول لیگ برتر شود.

دو داربی قبلی دو تیم در فصل گذشته بدون گل به پایان رسیده بود و هواداران پرشمار دو تیم در ورزشگاه آزادی انتظار داشتند در این بازی یکی از دو تیم استقلال و یا پرسپولیس پیروز میدان شود.

هر دو تیم بازی را بسیار محتاطانه آغاز کردند ولی نکته قابل توجه خطاهای زیاد بازیکنان دو تیم درهمان ابتدای بازی بود.

خطاهای حنیف عمران زاد و مهدی سید صالحی و سایر بازیکنان باعث توقف زیاد مسابقه و کندی بازی شد، تا دقیقه ۳۰ بازی هیچ کدام از تیم نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند.

آندرانیک تیموریان به همراه جواد نکونام در نیمه اول بازی با گرفتن فضای بازیسازی از خط میانی پرسپولیس فرصت‌های نسبتا مناسبی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند.

در دقیقه ۳۶ بازی شوت سیاوش اکبرپور از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه نیلسون دروازه‌بان پرسپولیس به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد از موقعیتی که اکبرپور روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد، ارسال آندرانیک تیموریان با ضربه سر جواد نکونام همراه شد، ضربه سر این بازیکن در حالی که نیلسون دروازه‌بان پرسپولیس تسلیم شده بود به بیرون رفت.

بازی خوب پیام صادقیان در پایان نیمه اول، نزدیک بود منجر به گل اول پرسپولیس شود ولی حنیف عمران زاده مدافع استقلال پیش از رسیدن توپ به مهدی سید صالحی توپ را دفع کرد.

در پایان نیمه اول، سیاوش اکبرپور به دلیل مصدومیت جای خود را به فرهاد مجیدی داد، تعویضی که بیش از همه هواداران استقلال را خوشحال کرد، نیمه اول بازی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم در شرایطی که کادر فنی پرسپولیس نتوانسته بودند به جایگاه خود باز گردند، استقلال روی پاس عالی تیموریان به فرهاد مجیدی صاحب موقعیت گلزنی شد ولی مجیدی در شرایطی که با نیلسون تک به تک شده بود نتوانست دروازه پرسپولیس را باز کند.

پرسپولیس در دقیقه ۵۹ بالاخره محمدرضا خلعتبری، بازیکنی که با حاشیه‌های فراوان به پرسپولیس پیوست، به جای غلامرضا رضایی وارد زمین شد.

دو دقیقه پس از ورود خلعتبری استقلال بار دیگر موقعیت ایده آلی برای گلزنی پیدا کرد، حرکت مجیدی در عمق خط دفاع پرسپولیس با پاس او به ساموئل همراه شد ولی ضربه آخر این بازیکن با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

پرسپولیس با حرکت صادقیان بازیکن تکنیکی خود حمله استقلال را پاسخ داد؛ نفوذ صادقیان به محوطه جریمه استقلال و پاس رو به بیرون او به قاسم دهنوی رسید ولی ضربه او با اختلاف زیادی از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.

در ادامه بازی مثل نیمه اول، دو تیم بازی بی تحرک و بی هدف ارایه دادند، تنها در دقیقه ۷۰ بازی افتادن خلعتبری و لگد ناخواسته جواد نکونام به صورت این بازیکن باعث شد بازی برای دقایقی متوقف شود.

دو تیم در نهایت نتوانستند دروازه‌ یکدیگر را باز کنند تا برای بار سوم بازی استقلال و پرسپولیس در یک سال اخیر، بدون گل مساوی به پایان برسد.