لیگ برتر ایران؛ شکست استقلال مقابل ذوب آهن

Image caption استقلال پیش از بازی مقابل بوریرام تایلند، مقابل ذوب آهن شکست خورد

در آغاز هفته نهم لیگ برتر ایران، استقلال در اصفهان با دو گل از ذوب آهن شکست خورد و تراکتورسازی در خانه با ملوان بندر انزلی ۲-۲ مساوی کرد.

استقلال تهران پس از بازی نه چندان جذاب مقابل پرسپولیس و در آستانه بازی رفت با بوریرام تایلند مقابل ذوب آهن قرار گرفت.

آبی پوشان استقلال برای تثبیت جایگاه خود در جدول نیاز به پیروزی در بازی مقابل ذوب آهن داشتند و ذوب آهن هم برای صعود در جدول لیگ باید مقابل میهمان خود به برتری دست پیدا می‌کرد.

بازیکنان ذوب آهن از همان آغاز بازی با دوندگی زیاد، فشار زیادی روی دروازه استقلال آوردند. فرارهای اسماعیل فرهادی بازیکن ذوب آهن از جناح راست، دو سه موقعیت خطرناک را روی دروازه استقلال بوجود آورد.

آندرانیک تیموریان و جواد نکونام با در اختیار گرفتن میانه زمین و پاس ‌های کوتاه استقلال تا حدودی از فشار حملات ذوب آهن کم کرد. در دقیقه پانزده مسابقه، مهدی رجب زاده روی سانتر روح الله عرب دروازه استقلال را باز کرد.

پس از گل ذوب آهن استقلال با پرتاب ‌های بلند و شوت از راه دور قصد داشت گل خورده را تلافی کند ولی واکنش‌های خوب میلان میاتوویچ دروازه‌بان ذوب آهن و دفاع این تیم مانع از گلزنی بازیکنان آبی پوش شد.

در آغاز نیمه دوم اسقلال با آوردن فرهاد مجیدی به مسابقه، شکل هجومی به خود گرفت.

دفاع چند لایه ذوب آهن مانع از شکل گیری حملات استقلال می‌شد. ذوب آهن با دفاع منطقی و بازیسازی مناسب در دقیقه ۴۷ مسابقه روی دروازه استقلال خطر ساز شد، ولی ضربه مهدی رجب زاده با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۱ ذوب آهن، روی ضد حمله موفق شد گل دوم را هم وارد دروازه استقلال کند. فرار مرتضی تبریزی از سمت چپ با پاس رو به او بیرون او قاسم حدادی فر همراه شد، این بازیکن هم با ضربه‌ای دقیق گل دوم ذوب آهن را به ثمر رساند.

در ادامه بازی و در دقایق ۷۸ و ۷۹ تعادل دو بازیکن استقلال یعنی مهدی نظری و یکی دیگر از بازیکنان این تیم در داخل محوطه جریمه ذوب آهن به هم خورد و مربیان بازیکنان این تیم اعتقاد به پنالتی داشتند ولی داور پنالتی اعلام نکرد.

در دقیقه ۸۶، حرکت مهدی نظری بازیکن استقلال به داخل محوطه جریمه و ضربه او را مدافع ذوب آهن از روی خط دروازه دفع کرد ولی بازیکنان و مربیان این تیم معتقد بودند که توپ از خط گذشته است.

بازی در نهایت با نتیجه دو بر صفر به نفع ذوب آهن به پایان رسید، این تیم با این پیروزی به رده هشتم جدول صعود کرد و استقلال همچنان با پانزده امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد.

در دیگر بازی امروز، تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه یادگار امام میزبان ملوان بندر انزلی بود که در نهایت این بازی ۲-۲ مساوی شد.