صعود پرسپولیس به رده دوم جدول با پیروزی مقابل گسترش فولاد

Image caption محمدرضا خلعتبری تک گل پرسپولیس را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند

در ادامه بازی‌های هفته نهم لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس با پیروزی یک بر صفر مقابل گسترش فولاد تبریز به رده دوم جدول لیگ صعود کرد و سپاهان هم با برد مقابل استقلال خوزستان پنجم شد.

پس از داربی بدون گل تهران، پرسپولیس و استقلال هر دو هدف انتقاد‌های متعددی قرار گرفتند. پرسپولیس برای بهبود وضعیت خود در جدول و پاسخ به منتقدان نیاز به پیروزی داشت.

سرخ پوشان پس از باخت استقلال در بازی مقابل ذوب آهن این فرصت را داشت با برد مقابل میهمان خود، به رده بالای جدول صعود کند.

پرسپولیس از همان ابتدای مسابقه با حرکات سریع خط میانی خود یعنی پیام صادقیان، امید عالیشاه و محمدرضا خلعتبری موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه گسترش فولاد تبریز به وجود آورد.

تیم آبی پوش تبریز هم روی ضد حمله‌ها خطرناک بود، اما دو دفاع مرکزی پرسپولیس و نیلسون با هشیاری حملات این تیم را دفع کردند.

هر دو تیم حملات متقابلی را روی دروازه یکدیگر انجام دادند، ایمان موسوی مهاجم گسترش فولاد در نیمه اول در دقایق ۸ و ۳۵ روی ضد حمله موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه پرسپولیس داشت ولی نتوانست دروازه تیم میزبان را باز کند.

پرسپولیس در دقیقه ۴۳ نیمه اول و روی حرکت امید عالیشاه و خطای مدافع گسترش فولاد تبریز در داخل محوطه جریمه صاحب پنالتی شد و محمدرضا خلعتبری بر خلاف حرکت محسن فروزان دروازه‌بان گسترش فولاد دروازه تک گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

بازی در پایان نیمه اول با تک گل، خلعتبری به پایان رسید، گسترش فولاد تبریز نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد و با در اختیار گرفتن میانه زمین حملات مختلفی را روی دروازه پرسپولیس طراحی کرد.

ایمان موسوی مهاجم گسترش فولاد در ده دقیقه ابتدای نیمه دوم می توانست حداقل دو گل را وارد دروازه تیم پرسپولیس کند ولی نیلسون و بی دقتی او مانع از باز شدن دروازه پرسپولیس شد.

پس از حملات اولیه تیم میهمان، پرسپولیس باز هم روی حرکات سریع خلعتبری و عالیشاه صاحب موقعیت گلزنی شد.

در دقیقه ۵۶ بازی پاسکاری خلعتبری و صادقیان، عالیشاه را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان گسترش فولاد قرار داد ولی در نهایت تکل به موقع مدافع این تیم مانع از به ثمر رسیدن گل دوم پرسولیس شد.

آبی پوشان گسترش فولاد، در دقیقه ۶۳ بهترین فرصت را برای زدن گل تساوی داشتند، مهرداد بایرامی روی پاس سامان نریمان جهان در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد ولی ضربه او را نیلسون دفع کرد.

بازیکنان پرسپولیس هم در دقیقه ۶۹ بازی به راحتی می توانستند گل دوم را وارد دروازه تیم میهمان کنند، حرکت تکنیکی پیام صادقیان در پشت محوطه جریمه با پاس عالی او به خلعتبری همراه شد ولی این بازیکن در حالی که با دروازه‌بان تک به تک بود نتوانست توپ را به گل تبدیل کند.

در ادامه بازی پرسپولیس با در اختیار گرفتن بازی، مانع از نفوذ بازیکنان گسترش فولاد شد، و در نهایت این بازی با نتیجه یک بر صفر به نفع پرسپولیس پایان یافت.

در دیگر بازی امشب سپاهان در اهواز، دو بر صفر استقلال اهواز را شکست و به رده پنجم جدول لیگ صعود کرد.