دو مدال برنز برای کشتی‌گیران ایران در روز دوم مسابقات قهرمانی جهان

Image caption احسان لشگری با پیروزی مقابل نماینده اسپانیا، مدال برنز را به گردن آویخت

احسان لشگری و مسعود اسماعیل پور در دیدار رده‌بندی وزن‌های ۸۴ و ۶۰ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفانی از اسپانیا و ارمنستان، موفق به کسب مدال برنز مسابقات جهانی مجارستان شدند.

لشگری پس از شکست مقابل رینرس سالس از کوبا در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۸۴ کیلوگرم، با راهیابی این کشتی گیر به مسابقه نهایی این وزن شانس کسب مدال برنز را پیدا کرد.

او در راه کسب مدال برنز ابتدا زائوربک سوخیف کشتی گیر ازبک و دارنده مدال طلای طلا و نقره سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ را با نتیجه ۹ بر ۲ شکست داد.

نماینده ایران در وزه ۸۴ کیلوگرم در یکی از دو فینال مدال برنز، تایموراز فری‌‌اف از اسپانیا را با نتیجه ۹ بر ۴ شکست داد و موفق به کسب مدال برنز شد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم، احسان لشگری در دور اول با پیروزی ۹ بر صفر مقابل خوان مارتینز کشتی گیر کلمبیایی به مرحله دوم راه پیدا کرد.

لشگری در دور دوم با کودای ماگومداف کشتی گیر روس روبه رو شد و در یک مبارزه یک طرفه او را ۷ بر صفر شکست داد.

نماینده ایران در وزن ۸۴ کیلوگرم، در مرحله یک هشتم نهایی مقابل داتو مارساگاشویلی از گرجستان قرار گرفت.

در این مسابقه لشگری در آخرین دقایق با ضربه فنی قهرمان اروپا را مغلوب کرد و به نیمه نهایی رسید، اما در نیمه نهایی از رینری سالاس از کوبا ۹ بر ۶ شکست خورد.

مسعود اسماعیل پور نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم پس از باخت در مرحله نیمه نهایی مقابل بخان گویگوریف کشتی گیر روس، مستقیم به یکی از دو فینال مدال برنز راه پیدا کرد.

نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم با پیروزی ۸ بر صفر مقابل آرتور آراکلیان از ارمنستان دومین مدال برنز ایران در این رقابت‌ها را به گردن آویخت.

او پیش از این در دور اول با قرعه استراحت مواجه شده بود در دور دوم یاشار حاجی علی‌اف از آذربایجان را ۹ بر هفت شکست داد.

نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم در مرحله یک هشتم نهایی با بنکوفسکی از لهستان روبه رو شد که ۸ بر صفر بر او غلبه کرد.

اسماعیل پور در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی نزدیک و پر افت و خیز، ریسه هامفری از آمریکا را ۹ بر ۸ شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت ولی در این مرحله مقابل حریف روس شکست خورد.