صعود استقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

Image caption آندرانیک تیموریان با گل زیبای دقایق پایانی خود باعث پیروزی دو بر یک استقلال مقابل بوریرام تایلند شد

استقلال در بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی دو بر یک مقابل بوریرام تایلند به نیمه نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کرد.

آبی‌پوشان استقلال در بازی رفت و در ورزشگاه آزادی تهران، با تک گل خسرو حیدری یک بر صفر نماینده تایلند را شکست داده بودند.

استقلال پیش از مسابقه برگشت مقابل حریف تایلندی، در سه بازی آخر خود در لیگ برتر ایران مقابل استقلال صنعتی خوزستان و ذوب آهن شکست خورده بود و با رقیب قدیمی خود در داربی تهران بدون گل مساوی کرده بود.

در نیمه اول، استقلال برای حفظ تک گل زده در تهران، بازی را دفاعی آغاز کرد. خط هافبک استقلال به خصوص جواد نکونام نزدیک به خط دفاع بازی می کردند.

در طول نیمه اول بوریرام با ارسال از دو جناح قصد داشت روی دروازه استقلال موقعیت ایجاد کند. فضای پشت هاشم بیک زاده مدافع کناری استقلال در نیمه اول باعث شد، هافبک‌های بوریرام فرصت‌های خوبی روی دروازه استقلال به‌وجود بیاورند.

در دقیقه ۳۰ در یک ضد حمله تیم میزبان می‌توانست دروازه استقلال را باز کند که واکنش خوب رحمتی و مدافعان این تیم مانع از به ثمر رسید گل شد.

بوریرام در دقیقه ۳۷، روی یک ضربه کرنر دروازه استقلال را باز کرد. در این هنگام اسمار باربا در میان مدافعان بلند قامت سفید پوش استقلال با ضربه سر دروازه را باز کرد.

در ادامه بازی، بوریرام بیشتر از استقلال توپ را در اختیار داشت. در نیمه اول استقلال بازی کم اثری را ارایه داد و نتوانست روی دروازه تیم حریف موقعیت خطرناکی به وجود بیاورد.

در نیمه دوم، استقلال با آوردن فرهاد مجیدی به جای پژمان نوری، متحول شد و بازیکنان این تیم در همان آغاز نیمه دوم چند موقعیت خوب روی دروازه بوریرام به وجود آوردند.

در دقیقه ۴۷ شوت سنگین هاشم بیک زاده از پشت محوطه جریمه با واکنش به موقع دروازه‌بان تیم تایلندی به کرنر تبدیل شد.

دو دقیقه بعد ضربه سر محمد قاضی از روی کرنر، با اختلاف کمی از روی دروازه بوریرام به بیرون رفت.

حملات همه جانبه استقلال سر انجام در دقیقه ۵۲ نتیجه داد و از روی یک ضربه کرنر، حنیف عمران زاده با یک ضربه سر گل مساوی را وارد دروازه حریف کرد.

سفید پوشان استقلال، با آمدن مجیدی و بازی خوب تیموریان بر خلاف نیمه اول بازی را در اختیار خود گرفتند.

در دقیقه ۶۸ بوریرام بار دیگر روی دروازه استقلال خطرساز شد ولی آخر مهاجم بوریرام با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت. استقلال در ۲۰ دقیقه پایانی با کنترل بازی، حملات بوریرام را کنترل کردند.

سرانجام آندرانیک تیموریان در دقیقه ۹۲، با شوتی سنگین از فاصله ۴۰ متری گل دوم استقلال را به ثمر رساند تا استقلال در مجموع دو بازی رفت و برگشت ۳ بر ۱ بوریرام تایلند را شکست دهد.

استقلال در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا چهارشنبه هفته آینده باید در پایتخت کره جنوبی با اف سی سئول، بازی کند.