شکست پرسپولیس مقابل سپاهان با اخراج 'بحث‌برانگیز'

Image caption علی دایی پس از بازی به عملکرد محسن قهرمانی داور بازی به شدت اعتراض کرد

در هفته دهم لیگ برتر ایران، سپاهان دو بر صفر پرسپولیس را در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان شکست داد. اخراج بحث‌برانگیز بازیکن پرسپولیس در دقیقه ۴ بازی،باعث شد تیم میهمان ۸۶ دقیقه را ده نفره مقابل سپاهان بازی کند.

بازی سپاهان و پرسپولیس در شرایطی دو بر صفر به نفع زرد پوشان میزبان به پایان رسید که اخراج دقیقه چهار میثم حسینی توسط محسن قهرمانی، داور بازی، این مسابقه را تحت تاثیر خود قرار داد.

این بازی که برخی رسانه‌های داخل ایران، نام "ال کلاسیکو ایرانی" را بر آن نهاده اند برای هر دو تیم اهمیت ویژه‌ای داشت چرا که کسب سه امتیاز در این بازی شرایط بالای جدول را تغییر می‌داد.

پرسپولیس با اضافه شدن محمدرضا خلعتبری به این تیم دارای خط حمله پر سرعت و تکنیکی است که در بازی قبلی در لیگ بارها برای گسترش فولاد تبریز دردساز شد.

تغییر مدیرعامل و اخراج مجتبی جباری دو اتفاق مهمی بود که در هفته‌های اخیر باشگاه سپاهان را تحت تاثیر خود قرار داد.

سپاهان بازی را با پاس‌های سریع آغاز کرد، در دقیقه یک بازی حاجی صفی در شرایطی ایده‌آل می‌توانست گل اول سپاهان را وارد دروازه پرسپولیس کند ولی ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴ بازی، اخراج عجیب میثم حسینی مدافع پرسپولیس شرایط مسابقه را به نفع سپاهان تغییر داد.

در صحنه‌ای که منجر به اخراج میثم حسینی شد او و شجاع خلیل زاده مدافع سپاهان در هنگام ارسال توپ از کرنر با هم گلاویز شدند که داور بازی رای به اخراج بازیکن پرسپولیس داد.

پنالتی سپاهان را که دو بار هم تکرار شد، هادی عقیلی در دقیقه ۵ وارد دروازه پرسپولیس کرد تا نتیجه بازی یک بر صفر به نفع سپاهان شود.

پس از ده نفره شدن پرسپولیس روند بازی این تیم کاملا تغییر پیدا کرد و سپاهان با یک بازیکن بیشتر در بقیه دقایق نیمه اول توپ را در اختیار داشت.

سپاهان در نیمه اول با وجود داشتن یک بازیکن بیشتر و ایجاد موقعیت گلزنی روی دروازه پرسپولیس نتوانست تعداد گل‌ زده خود را بیشتر کند و در نهایت نیمه اول یک بر صفر به نفع سپاهان به پایان رسید.

درنیمه دوم علی دایی، رضا نورمحمدی را به جای مهدی سید صالحی فرستاد تا جای خالی میثم حسینی را در خط دفاع این تیم پر کند و از فشار حملات سپاهان کاهش دهد.

در نیمه دوم پرسپولیس با استفاده از توپ‌های مستقیم و بلند قصد داشت به گل برسد که هادی عقیلی مدافع سپاهان به خوبی این توپ‌ها را دفع کرد.

در نیمه دوم سپاهان با تکیه بر داشتن یک بازیکن بیشتر، موقعیت‌های خوبی برای زدن گل دوم به پرسپولیس داشت که بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر بی دقت بودند.

در ده دقیقه آخر بازی در حالی که پرسپولیس برای زدن گل تساوی تلاش می‌کرد سپاهان، گل دوم را دقیقه ۹۴ بازی روی حرکت امین جهان عالیان وارد دروازه پرسپولیس کرد.

پس از بازی علی دایی و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با انتقاد شدید از عملکرد محسن قهرمانی داور بازی، او را به جانبداری از سپاهان متهم کردند.

سپاهان با پیروزی مقابل پرسپولیس هیجده امتیازی شد و به رتبه دوم جدول صعود کرد و پرسپولیس در جایگاه چهارم قرار گرفت.