صدر نشینی موقت چلسی در لیگ برتر و طعنه‌های مورینیو

حال که تیم چلسی با شکست فولام موقتا صدرنشین جدول لیگ برتر انگلستان شده است، ژوزه مورینیو، سرمربی این تیم با کنایه های طنز آمیز خود جواب منتقدان را می دهد.

در هفته پنجم لیگ برتر انگلستان، چلسی شب گذشته، شنبه ۲۱ سپتامبر، در ورزشگاه استمفوردبریج در یکی دیگر از داربی‌های لندن، میزبان فولام بود که این دیدار در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر به سود چلسی به پایان رسید.

این پیروزی در نیمه دوم، با گل های اسکار در دقیقه ۵۲ و جان اوبی میکل در دقیقه ۸۴ میسر شد.

این اولین برد چلسی در پنج بازی گذشته اش (لیگ برتر انگلستان، سوپر کاپ، لیگ قهرمانان اروپا) بود.

ژوزه مورینیو که شکست های قبلی را با لحنی طنز آمیز "خیلی بد" توصیف کرد گفت:" من در جراید خوانده ام که شروع ما را افتضاح توصیف کرده اند."

او در ادامه با همان لحن گفت :"مثل اینکه برای دیگران باختن امری عادی است اما برای ما آخر زمان است."

چلسی تنها با داشتن ۷ امتیاز از چهار بازی اول، با فولام وارد میدان شد. در طی ده سال گذشته این کمترین امتیازی بوده است که چلسی توانسته است تا این مرحله از رقابت ها کسب کند.

اما گل های نیمه دوم باعث شد که چلسی همه رقبایش، منچستر یونایتد، منچستر سیتی، لیورپول، آرسنال و تاتنهام را که مانند چلسی هر کدام یک بار در رقابت های این فصل لیگ برتر باخته اند را زیر پا بگذارد و موقتا به صدر جدول صعود کند.

مورینیو اضافه کرد: " بعد از آنکه همه به من گفتند بدترین شروع را در طی ده سال اخیر داشته ایم، حال جدول را نگاه می کنم و وقتی می بینم هیچکس جلوی ما نیست، با خیال راحت می خوابم."

"من سابقه زیادی در فوتبال دارم و انتظار ندارم که وقتی نتایج خوب نیست کسی از تیم ما تعریف کند. اما من در صدد هستم که تیمی جدید بسازم و سخت ترین چیز این است که (فلسفه) دیدگاه تیم را عوض کنم. برای این کار به زمان بیشتری نیاز است."

او در ادامه گفت: "می دانم که بازی های خیلی خوبی ارائه نداده ایم و نتایج خیلی خوب نبوده اند اما زیبایی لیگ برتر این است که همه امتیاز از دست می دهند، پس بهتر است انقدر شلوغش نکنیم."

او در پایان گفت: "گذشته، گذشته است. مهم، حال است. شما را باید بر اساس آنچه اکنون انجام می دهید قضاوت کنند."

شب گذشته لیورپول که صدرنشین هفته گذشته بود، در خانه خود یک بر صفر مغلوب ساوتهمپتون شد و صدر جدول را به چلسی واگذار کرد.

با این حال امکان اینکه چلسی صدر جدول را امروز از دست دهد زیاد است.

در بازی های روز یکشنبه، تاتنهام و آرسنال، منچستر سیتی و منچستر یونایتد در صورت پیروزی مقابل حریفان شان به بالای جدول خواهند رفت.