لیگ برتر انگلستان: شکست سنگین منچستر یونایتد و صدرنشینی آرسنال

Image caption این دومین شکست مدافع عنوان قهرمانی در این فصل بود

در ادامه پنجمین هفته لیگ برتر انگلستان چهار دیدار دیگر برگزار شد که طی آن تیم آرسنال با شکست استوک سه بر یک صدرنشین جدول شد.

در مسابقه دیگری که به داربی منچستر معروف است، دو رقیب قدیمی مقابل هم قرار گرفتند که منچستر سیتی موفق شد میهمانش منچستر یونایتد را با نتیجه ۴ بر یک قاطعانه شکست دهد.

نیمه نخست این دیدار با دو گل آگوئرو (دقیقه ۱۶) و یایا توره (در وقت تلف شده) پایان یافت. در نیمه دوم آگوئرو (دقیقه ۴۷) و سمیر نصری (دقیقه ۵۰) دو گل دیگر منچستر سیتی را زدند و وین رونی در دقیقه ۸۷ تک گل منچستر یونایتد را به ثمر رساند.

این دومین شکست مدافع عنوان قهرمانی در این فصل بود.

در دیدار دو تیم آرسنال و استوک که در لندن برگزار شد، در نیمه اول آرون رمزی (دقیقه ۵) و پیر مرته‎ساکر (دقیقه ۳۶) برای آرسنال و جف کامرون (دقیقه ۲۶) به ثمر رساندند و گل سوم آرسنال را باکاری سانیا در دقیقه ۷۲ زد.

در دیدار دیگری که همزمان با این بازی برگزار شد، کریستال پالاس میزبان سوانزی بود که با نتیجه دو بر صفر شکست خورد. کریستال پالاس در پنج بازی گذشته چهار شکست و یک پیروزی داشته و اکنون در رده نوزدهم قرار دارد.

چهارمین بازی روز یکشنبه بین تاتنهام و کاردیف برگزار شد. این بازی که در کاردیف برگزار می شد تا پایان نود دقیقه بدون گل مانده بود که در وقت تلف شده، پائولینیو موفق شد با گل خود سه امتیاز ارزشمند برای تاتنهام به دست آورد و این تیم لندنی را به رده دوم جدول هدایت کند.

با پایان هفته پنجم، آرسنال با ۱۲ امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار گرفت و تیم های تاتنهام، منچستر سیتی و چلسی در رده های دوم، سوم و چهارم جای گرفتند.

مطالب مرتبط