پائولو دی کانیو از ساندرلند اخراج شد

باشگاه ساندرلند اعلام کرد که پائولو دی کانیو را از سمت سر مربیگری این تیم برکنار کرده است و کوین بال مربی تیم فوتبال ساندرلند، موقتا جایگزین او خواهد شد.

دی کانیو، سرمربی ایتالیایی ۴۵ ساله از زمان آغاز کار با ساندرلندف موفق شده است ۳ بازی از مجموع ۱۳ را ببرد و تنها یک امتیاز از مجموع پنج بازی لیگ برتر کسب کند.

به این ترتیب تیم ساندرلند هم اکنون در پایین جدول لیگ برتر انگلستان قرار دارد.

باشگاه ساندرلند گفته است که در مورد جایگزین دائمی دی کانیو به زودی تصمیم می گیرد.

گفته می شود روبرتو دی ماتئو، سرمربی سابق چلسی یکی از افرادی است که شانس زیادی برای دریافت پیشنهاد از سوی باشگاه ساندرلند دارد.

همچنین گزارش شده است که احتمال آن که گاس پویت، سرمربی سابق برایتون جایگزین دی کانیو شود وجود دارد.

پویت فعلا از اظهار نظر در اینباره خودداری کرده است.

در طی پنج سال گذشته این ششمین بار است که سرمربی ساندرلند عوض می شود.

همراه با دی کانیو، کادر مربی گری او شامل فابریتزیو پیکارتا (دستیار مربی)، دومنیکو دوآردو (مربی دروازه بانی)، کلادیو دوناتلی (مربی ورزش) و گولیو ویسکاردی (فیزیو تراپیست) نیز باشگاه را ترک می کنند.

ساندرلند طی بیانیه ای گفت: "این باشگاه از پائولو و کادر مربیانش تشکر می کند و آینده خوبی را برای آنها آرزو دارد."

دی کانیو فعالیت خود را در فوتبال به عنوان بازیگر آغاز کرد و پیش از پیوستن به تیم اسکاتلندی سلتیک، مهاجم لاتزیو، یوونتوس، ناپولی و آث میلان بود.

او فعالیت سرمربی گری خود را در مه ۲۰۱۱ با تیم سویندون شروع کرد و موفق شد این باشگاه را از لیگ دو به لیگ یک انگلستان ارتقاء دهد، تا آنکه در فوریه ۲۰۱۳ از سمت خود استعفا داد.

او سپس در ۳۱ مارس با امضای قراردادی به مدت دو سال و نیم، جانشین مارتین اونیل، سرمربی اخراج شده ساندرلند شد. اما اذعان کرد که همواره به خاطر جنجالی که در بدو ورودش به ساندرلند بر پا شد، نگران آن بود که روزی اخراج شود.

دی کانیو تنها یک روز پس از انتخابش به عنوان سرمربی ساندرلند، با سوال هایی در مورد گرایش هایش به فاشیسم و عقاید نژاد پرستانه مواجه شد.

هرچند الیس شورت، رئیس این باشگاه از او حمایت کرد و سپس در دومین بازی خود که در برابر نیوکاسل بود با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد و موفق شد خود را در دل هواداران ساندرلند نیز جا کند.

اما دیری نگذشت که شکست ۶ بر ۱ مقابل استون ویلا رویای هواداران را به کابوس تبدیل کرد و حال ساندرلند تنها با یک امتیاز در انتهای جدول و در منطقه سقوط قرار دارد.

فصل جدید برای ساندرلند با باخت در مقابل فولام آغاز شد و آخرین بازی دی کانیو قبل از برکناری نیز با شکست سه بر صفر مقابل وست بروم به پایان رسید.

ساندرلند روز یکشنبه، ۲۹ سپتامبر میزبان لیورپول خواهد بود و ۵ اکتبر نیز برابر منچستر یونایتد دیدار خواهد داشت.

مطالب مرتبط