روبرتو مانچینی سرمربی گالاتاسرای شد

Image caption روبرتو مانچینی سال گذشته با منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر انگلستان شده بود

روبرتو مانچینی سرمربی سابق باشگاه منچسترسیتی با قراردادی سه ساله به عنوان سرمربی جدید باشگاه گالاتاسرای انتخاب شد، مانچینی جانشین فاتح تریم مربی اخراج شده این تیم می‌شود.

این باشگاه استانبولی،پس از تایید خبر پیوستن مانچینی به این باشگاه عکسی از این مربی ۴۸ ساله به همراه مدیرعامل باشگاه منتشر کرد.

مانچینی پس از آن جانشین فاتح تریم می شود که تریم و مسئولان گالاتاسرای نتوانستند با هم بر سر قراردادی جدید به توافق برسند.

باشگاه منچسترسیتی روبرتو مانچینی را در اواخر فصل گذشته لیگ برتر انگلستان اخراج کرد، این در حالی بود که سال گذشته این مربی ایتالیایی باعث قهرمانی منچسترسیتی شده بود.

گالاتاسرای شروع ناامید کننده‌ای در لیگ ترکیه داشته و تنها یک برد در پنج بازی گذشته خود کسب کرده است.

این تیم در اولین مسابقه خود در لیگ قهرمانان آسیا ۶ بر ۱ مقابل رئال مادرید شکست خورد، این تیم همراه با رئال مادرید، یونتووس و اف سی کپنهاگ در گروه دوم این رقابت‌ها قرار دارد.

فاتح تریم یکی از تاثیرگذارترین افراد در باشگاه گالاتاسرای است، این مربی به همراه گاتاسرای شش بار قهرمان لیگ ترکیه و یک بار هم در سال ۲۰۰۰ قهرمان جام یوفا شده است.

مانچینی همراه اینتر میلان سه بار قهرمان سری آ ایتالیا و دو بار قهرمان جام حذفی این کشور شده و با منچسترسیتی در سال ۲۰۱۲ بالاتر از منچستریونایتد، قهرمان لیگ برتر انگلستان شد.