حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا

Image caption استقلال در مجموع دو بازی رفت و برگشت چهار بر دو مقابل اف سی سئول شکست خورد

استقلال در مسابقه برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، مقابل اف سی سئول به تساوی ۲-۲ رسید و با توجه به برد دو بر صفر تیم کره‌ای در بازی رفت، اف سی سئول در مجموع چهار بر دو استقلال را شکست داد و به فینال راه یافت.

استقلال پس از باخت دو بر صفر مقابل اف سی سئول در بازی رفت امید زیادی داشت تا با حمایت تماشاگران در ورزشگاه آزادی بتواند نتیجه مسابقه رفت را جبران کند.

آبی پوشان استقلال در این بازی دو بازیکن کلیدی خود یعنی، جواد نکونام و آندرانیک تیموریان را به علت دو اخطاره بودن در اختیار نداشتند.

استقلال از همان ابتدای بازی با حرکات سریع فرهاد مجیدی و استفاده از توپ های بلند فرصت‌های خوبی را روی دروازه تیم میهمان ایجاد کردند ولی بی دقتی مهاجمان مانع از به گل رسیدن آبی پوشان شد.

بازیکنان اف سی سئول در ضد حمله بسیار خطرناک بودند.

فرهاد مجیدی، سیاوش اکبرپور و جمشیدیان در ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی هر کدام موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه اف سی سئول داشتند ولی نتوانستند دروازه این تیم را باز کنند.

در دقیقه ۱۴ بازی فرار فرهاد مجیدی و پاس به بیرون او را سیاوش اکبرپور پس از تعلل زیاد به بدن مدافع کره‌ای کوبید و این موقعیت طلایی استقلال از دست رفت.

در ادامه بازی تیم میهمان بعد از نیم ساعت اولیه استقلال بازی را به دست گرفت و در دقیقه ۳۵ بازی سرجیو اسکودرو با ضربه فنی از گوشه محوطه جریمه دروازه استقلال را به شکلی جدی تهدید کرد.

دو دقیقه بعد از این موقعیت، ها دائه سونگ با شوتی از راه دور به امیدهای استقلال برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا پایان داد.

شوت زیبای بازیکن کره‌ای از پشت محوطه جریمه دور از دستان مهدی رحمتی در گوشه دروازه استقلال جا گرفت.

بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

در نیمه دوم مسابقه، محمد قاضی به جای خسرو حیدری وارد زمین شد، این تعویض باعث شد که حرکت تهاجمی استقلال نسبت به نیمه اول بهتر شود.

اولین موقعیت استقلال را فرهاد مجیدی در شرایطی تک به تک با دروازه‌بان اف سی سئول از دست داد و ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۰، استقلال نتیجه بازی را مساوی کرد، جی لوید ساموئل کرنه ارسالی را با ضربه سری زیبا تبدیل به گل اول استقلال کرد.

بعد از گل اف سی سئول دو بار روی ضد حمله تا آستانه باز کردن دروازه استقلال پیش رفتند ولی بازیکنان این تیم نتوانستند دروازه استقلال را باز کنند.

در دقیقه ۷۵ محمد قاضی با عبور از مدافعان حریف خود را به پشت محموطه جریمه رساند ولی ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و به محوطه جریمه برگشت، خود او در برگشت صاحب توپ شد و با ضربه دقیق گل دوم استقلال را وارد دروازه اف سی سئول کرد.

تنها دو دقیقه بعد از گل استقلال خطای حنیف عمران زاده روی چادوری هافبک اف سی سئول در داخل محوطه جریمه، یک پنالتی برای تیم میهمان به همراه داشت که این پنالتی را کیم جیم کیو به زیبایی وارد دروازه استقلال کرد.

تلاش استقلال برای زدن گل در ادامه بازی نتیجه‌ای نداشت و در نهایت بازی ۲-۲ مساوی به پایان رسید. اف سی سئول در مجموع دو بازی رفت و برگشت چهار بر دو استقلال را شکست داد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.