تیم ملی والیبال ایران مقابل کره جنوبی هم پیروز شد

Image caption ایران تا این مرحله مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی، قزاقستان، کویت و عراق را شکست داده است

تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین بازی خود در مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا در دوبی، سه بر یک کره جنوبی را شکست داد.

تیم کره از آغاز بازی در ست اول، سعی داشت با آبشارهای قدرتی از سد دفاع سه نفره روی تور ایران بگذرد و امتیاز کسب کند ولی عملکرد خوب بازیکنان ایران به خصوص محمد موسوی و سعید معروف باعث شد که بازیکنان کره‌ای نتوانند از این تاکتیک استفاده کنند.

ایران با استفاده از کندی لیبروی تیم کره جنوبی امتیازهای خوبی را به دست آورد و در نهایت توانست ست اول را ۲۵ بر ۱۹ به نفع خود به پایان برد.

در ست دوم آبشارهای بلند ایران از سمت راست و چپ تور بارها بازیکنان حریف را در دریافت با مشکل مواجه کرد.

امیر غفور با آبشارهای قدرتی خود بارها باعث شد دریافت کننده‌های تیم کره با مشکل مواجه شوند از سوی دیگر تیم کره هم سعی داشت با کارهای سرعتی دفاع ایران را دچار مشکل کند.

در نهایت ایران ست دوم را هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به نفع خود به پایان برد.

بازیکنان کره جنوبی در ست سوم روی کارهای سرعتی و البته کندی بازیکنان ایران در همان آغاز ست توانستند دو سه امتیاز از ایران پیش بیفتند.

در ادامه این ست، پاس‌های خوب سعید معروف و آبشارهای عالی امیر غفور باعث شد ایران اختلاف را کم کند ولی بازیکنان کره اختلاف دو امتیاز را حفظ کردند.

در اواخر ست سوم، بازیکنان ایران سرویس‌های متعددی را از دست دادند و کره جنوبی با زدن سرویس‌های مناسب، ست سوم را ۲۵ بر ۲۲ به سود خود به پایان برد.

ایران ست چهارم را با کسب سه امتیاز پشت سر هم آغاز کرد، این روند تا کسب امتیاز هشت ادامه داشت و در مقابل کره جنوبی تنها سه امتیاز به دست آورده بود.

در ادامه بازیکنان کره جنوبی امتیازها را جبران کردند ولی در نهایت ایران در یک بازی نزدیک در نهایت ۲۵ بر ۲۳ در ست چهارم به پیروزی رسید و نهایتا سه بر یک کره جنوبی را مغلوب کرد.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این تیم‌های قزاقستان، کویت و عراق را شکست داده بود.

مطالب مرتبط