آرسن ونگر: خوش‌شانس هستیم که اوزیل را داریم

Image caption اوزیل در بازی مقابل ناپولی با زدن یک گل و دادن یک پاس گل یکی از بهترین بازیکنان آرسنال بود

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال پس از پیروزی دو بر صفر این تیم مقابل ناپولی درباره مسعود اوزیل هافبک خلاق این تیم گفته است: "او همه چیزهایی که شما از یک بازیکنان بزرگ انتظار دارید را در زمین به نمایش می گذارد."

اوزیل در دقیقه ۸ بازی در مقابل ناپولی و روی پاس آرون رمزی با ضربه تکنیکی اولین گل خود را برای آرسنال به ثمر رساند.

او هفت دقیقه بعد با پاس گل زیبا به اولیور ژیرو، در دهانه دروازه ناپولی باعث به ثمر رسیدن گل دوم تیم‌اش شد.

آرسن ونگر درباره او گفته است: "او در نیمه اول بازی فوق العاده بود، او دارای تکنیک فردی، بازی تیمی، تمام کنندگی و پاس نهایی است، فقط باید بنشیند و از بازی او لذت ببرید."

سرمربی آرسنال که دیشب هفدهمین سال حضورش در آرسنال را جشن گرفت، تیم‌اش را برای داشتن چنین بازیکنی، "خوش شانس" می‌داند:" زمانی که او در رئال مادرید بود من بازی او را دنبال می کردم و دوست داشتم، فکر می کنم که بازیکن بزرگی است و ما خوش شانس هستیم که توانستیم او را به خدمت بگیریم."

ناپولی با خرید بازیکنان سرشناسی مثل گونزالو هیگوائین، خوزه کایه خون و رائول آلبیول از رئال مادرید و در اختیار داشتن بازیکنان خوبی مثل اینسیه و هاسمیک در سری آ ایتالیا با پنج پیروزی و یک تساوی پس از رم در رده دوم قرار دارد.

این تیم در مسابقه مقابل آرسنال در ۱۵ دقیقه اول، دو گل دریافت کرد و نتوانست در ادامه به بازی بگردد و موقعیت خطرناکی روی دروازه تیم میزبان بوجود آورد.

آرسن ونگر درباره عملکرد مسعود اوزیل گفت:" فکر می کنم او در حال حاضر از فوتبال خود لذت می‌برد و ارتباط نزدیکی با سایر بازیکنان دارد. او خودش را سریع با دیگر بازیکنان هماهنگ کرده و در زمانی به تیم ما پیوست که ما عملکرد خوبی داشتیم."

آرسنال با برد مقابل ناپولی شش امتیازی شد و در صدر جدول گروه ششم این رقابت‌ها قرار گرفت.

در دیگر بازی این گروه دورتموند با سه گل مارسی را در ورزشگاه وست فالن شکست داد تا به همراه ناپولی سه امتیازی شود.

در دیگر بازی‌های دیشب چلسی با چهار گل استوا بخارست را شکست داد تا تیم ژوزه مورینیو پس از باخت هفته اول مقابل بازل سوئیس، اولین پیروزی خود را در لیگ قهرمانان اروپا به دست آورد.

بارسلونا در گلاسکو میهمان سلتیک بود و با تک گل فابرگاس موفق شد حریف خود را مغلوب کند. در این بازی سلتیک از دقیقه ۵۱ به بعد به دلیل اخراج اسکات بروان، کاپیتان خود، ۱۰ نفره بازی کرد.