هفته دوازدهم لیگ برتر؛ شکست فولاد، پیروزی تراکتورسازی

Image caption نفت تهران با پیروزی مقابل صدر نشین لیگ به رده چهارم صعود کرد

در اولین روز بازی‌های هفته دوازدهم لیگ برتر ایران، نفت تهران در ورزشگاه تختی اهواز اولین باخت فولاد خوزستان صدرنشین لیگ برتر را رقم زد و تراکتورسازی تبریز با پیروزی دو بر یک مقابل راه آهن به رده دوم جدول صعود کرد.

فولاد خوزستان پیش از بازی با نفت تهران بدون باخت خانگی در صدر جدول قرار داشت و برد مقابل نفت می توانست حاشیه امنیت این تیم را در صدر جدول بیشتر کند.

نفت تهران هم با سرمربی گری یحیی گل محمدی مربی فصل پیش پرسپولیس، تا به اینجای لیگ نتایج خوبی کسب کرده بود، این تیم در صورت پیروزی مقابل فولاد می توانست تا رده چهارم در جدول صعود کند.

فولاد خوزستان از همان ابتدای بازی با در اختیار گرفتن توپ و بازیسازی موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت.

در دقیقه ۲۱ پریرا بازیکن برزیلی و گلزن فولاد، در موقعیتی ایده آل و از داخل محوطه شش قدم توپ را به بیرون زد. دروازه‌بان نفت هم با واکنش‌های مناسب چند موقعیت مناسب را از بازیکن فولاد گرفت تا نیمه اول بدون گل به اتمام برسد.

در نیمه اول نفت با دفاع کامل، دروازه خود را بسته نگاه داشت. در نیمه دوم فولاد بازی را تهاجمی آغاز کرد، لوسیانو پریرا در ۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه دوم سه موقعیت ایده آل گلزنی به دست آورد که علیرضا بیرانود دروازه‌بان نفت با واکنش‌های مناسب مانع از گلزنی او شد.

برخلاف جریان بازی، نفت روی اولین حمله جدی خود در دقیقه ۶۳ به گل رسید. فرار وحید حمدی نژاد از کناره زمین با پاس در عرض او همراه شد، پاس او در پشت محوطه جریمه به رسول نوید کیا رسید و او هم با ضربه زمینی دروازه فولاد را باز کرد.

بعد از گل نفت روند بازی تهاجمی بازیکنان فولاد افت کرد، و این تیم رو به ارسال‌های بلند آورد ولی این تاکتیک هم برای تیم میزبان نتیجه بخش نبود. نفت در دقایق پایانی بازی و دقیقه ۸۷ گل دوم را هم وارد دروازه فولاد کرد تا خیالش از کسب سه امتیاز بازی خارج از خانه راحت شود.

با این پیروزی نفت تهران ۲۱ امتیازی شد و به رده چهارم جدول صعود کرد و فولاد با همان ۲۵ امتیاز در صدر جدول لیگ برتر باقی ماند.

در دیگر بازی امشب، تراکتورسازی در ورزشگاه تختی تهران دو بر یک راه آهن را مغلوب کرد و به رده دوم جدول لیگ صعود کرد.

فردا مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر ایران پیگیری خواهد، در مهمترین این بازی‌ها صبای قم و پرسپولیس و سپاهان و مس کرمان مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.