لیورپول صدرنشین لیگ برتر شد؛ پیروزی‌های دو تیم شهر منچستر

Image caption سوارز در اولین بازی‌اش پس از محرومیت در آنفلید موفق به گلزنی شد

امروز در مهمترین بازی‌های لیگ برتر انگلستان، لیورپول با پیروزی سه بر یک مقابل کریستال پالاس به صدر جدول صعود کرد، منچستر سیتی هم پس از باخت مقابل بایرن مونیخ، اورتون تیم بدون شکست را سه بر یک مغلوب کرد و منچستریونایتد با دو گل عدنان یانوزای ساندرلند را برد.

لیورپول ۳ - کریستال پالاس یک

لیورپول با کمک گل‌های سوارز، دنیل استورج و استیون جرارد موفق شد، کریستال پالاس را سه بر یک در ورزشگاه آنفلید شکست دهد.

لیورپول خیلی زود و توسط مهاجم اروگوئه‌ای این تیم به گل رسید. سوارز که اولین بار پس از پایان محرومیت ۱۰ جلسه‌ای خود در آنفلید بازی می‌کرد، در دقیقه ۱۲ در شرایطی نامتعادل توپ را درون دروازه تیم میهمان یعنی کریستال پالاس جا داد.

دنیل استورج مهاجم آماده این تیم در دقیقه ۱۷ با فرار از کناره زمین وارد محوطه جریمه کریستال پالاس شد و با ضربه دقیق دروازه این تیم را برای بار دوم باز کرد تا نتیجه مسابقه دو بر صفر شود.

استیون جرارد در دقیقه ۳۸ و از روی نقطه پنالتی نتیجه بازی را در نیمه اول سه بر صفر کرد تا خیال هواداران لیورپول از پیروزی در این بازی را راحت کند.

هماهنگی و بازی درخشان زوج استورج و سوارز در نیمه اول به گلزنی هر دو بازیکن منجر شد، سوارز در ۲۲ بازی آخر خود ۱۹ گل و استورج در ۲۵ بازی ۱۹ به ثمر رسانده اند.

دوایت گیل مهاجم کریستال پالاس در نیمه دوم و دقیقه ۷۶ با ضربه سر یکی از گل‌های خورده را جبران کرد و در نهایت بازی با نتیجه سه بر یک به نفع لیورپول پایان یافت.

سرخ پوشان لیورپول با این پیروزی ۱۶ امتیازی شدند و جای آرسنال را در صدرجدول لیگ برتر فوتبال انگلستان گرفتند.

منچسترسیتی ۳ - اورتون یک

منچسترسیتی با پیروزی سه بر یک مقابل اورتون به شکست ناپذیر بودن این تیم در مسابقات لیگ برتر پایان داد.

آبی پوشان منچسترسیتی پس از شکست سه بر یک مقابل بایرن مونیخ در هفته گذشته، با انجام بازی تهاجمی اورتون را در خانه مغلوب کردند.

تیم میهمان روی حرکت مهاجم گلزن خود یعنی لوکاکو، در دقیقه ۱۶ بازی اولین گل بازی را وارد دروازه منچسترسیتی کرد.

اما تنها یک دقیقه پس از گل اورتون، آلوارو نگردو روی پاس زیبای یحیی توره، نتیجه بازی را ۱-۱ مساوی کرد. سرجیو آگوئرو پیش از پایان بازی در نیمه اول و روی پاس سیلوا گل دوم منچسترسیتی را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۳ بازی، داور به دلیل خطای مدافع اورتون به روی زابلتا در داخل محوطه جریمه به نفع منچستر سیتی پنالتی اعلام کرد، ضربه پنالتی سرجیو آگوئرو پس از برخورد به تیم هاوراد دروازه‌بان اورتون تبدیل به گل سوم تیم میزبان شد.

روبرتو مارتینز، سرمربی اورتون، پس از بازی با انتقاد از عملکرد داور درباره اعلام پنالتی به سود منچسترسیتی گفت:" اعلام پنالتی به سود تیم مقابل فاجعه بود، داور باید دوباره بازی را تماشا کند و مشخص کند چرا این پنالتی را اعلام کرده است."

منچسترسیتی با این برد، ۱۳ امتیازی شد و پشت سر آرسنال در رده سوم جدول قرار گرفت و اورتون با ۱۲ امتیاز در جایگاه پنجم جای گرفت.

ساندرلند یک - منچستریونایتد ۲

عدنان یانوزای بازیکن ۱۸ ساله منچستریونایتد با زدن دو گل به ساندرلند باعث پیروزی شیاطین سرخ در این بازی خارج از خانه شد.

منچستریونایتد پس از باخت خانگی مقابل وست بروم در وضعیت مناسبی قرار نداشت، این تیم پیش بازی مقابل ساندرلند از چهار مسابقه خود در لیگ تنها سه امتیاز به دست آورده بود.

تیم میزبان یعنی ساندرلند، خیلی زود و در دقیقه ۵ بازی روی اشتباه مدافعان منچستریونایتد دروازه این تیم را باز کرد.

در ادامه بازی در نیمه اول ساندرلند روی ضد حمله، دو موقعیت ایده‌آل را از دست داد تا منچستریونایتد در نیمه دوم فرصت جبران داشته باشد.

یانوزای بازیکن جوان و بلژیکی منچستریونایتد در آغاز نیمه دوم، روی پاس پاتریس اورا و با ضربه زیبا نتیجه را مساوی کرد.

شش دقیقه پس از گل اول، یانوزای پس از دفع ناقص جان اوشی مدافع ساندرلند، با ضربه سر ضرب گل دوم خود و تیم‌اش را به ثمر رساند.

این پیروزی تا حدودی فشار را از روی دیوید مویز سرمربی منچستریونایتد کم کرد، پس از دو باخت به وست بروم و منچسترسیتی در چند هفته اخیر برخی به عملکرد او انتقاد کردند.

منچستریونایتد با این پیروزی به رتبه نهم جدول صعود کرد وساندرلند با این باخت در قعر جدول باقی ماند.