مسابقه فوتبال در قصر باکینگهام

Image caption باغبان سلطنتی با ایجاد طرح ضربدری، زمین قصر را به شکل زمین مسابقه در استادیوم ومبلی درآورده است

قصر باکینگهام به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه فوتبال قرار است امروز، دوشنبه ۷ اکتبر، میزبان یک دیدار دوستانه باشد.

پرنس ویلیام، دوک کمبریج که یکی از روسای افتخاری این اتحادیه است، پیشنهاد برگزاری این مسابقه را داده است.

این دیدار بین دو تیم بخش دولتی یا 'سیویل سرویس'، یکی از تیم های بازمانده از مجموع یازده تیمی که در ۲۶ اکتبر ۱۸۶۳ اتحادیه فوتبال انگلستان را تاسیس کردند با تیم پلی تکنیک که در ۱۸۷۵ تاسیس شد، برگزار می شود.

پرنس ویلیام میزبان این مسابقه خواهد بود و در پایان مدال هایی نیز به ۱۵۰ داوطلب که خدمات خود را در اختیار اتحادیه فوتبال قرار داده اند، اهدا خواهد کرد.

ملکه بریتانیا اجازه برگزاری این مسابقه توسط لیگ آماتور جنوب انگلستان را از پیش صادر کرده است.

پیتر هانت، گزارشگر ویژه خانواده سلطنتی در بی بی سی می گوید که تاکنون از زمین های اطراف این قصر برای برگزاری چندین کنسرت، نمایشگاه تجاری و دو مسابقه بوکس، یکی در ۱۹۵۰ و دیگری در ۱۹۷۳ ، همزمان با اقامت محمد رضا پهلوی، شاه سابق ایران در این قصر برگزار شده است.

بخش هایی از این زمین ها که در اثر ضیافت ها در طول تابستان به مناسبت های مختلف، از جمله سالگرد تاجگذاری، آسیب دیده بود، مجددا چمن کاری شده است.

باغبان سلطنتی که چمن ها را هفته ای سه بار کوتاه می کند با ایجاد طرح ضربدری، زمین قصر را به شکل زمین مسابقه در استادیوم ومبلی درآورده است.

هاوارد وب، داور لیگ برتر انگلستان که در فینال مسابقه جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی قضاوت کرد، در این دیدار نیز داوری می کند.

در ابتدا تیم سیویل سرویس از سوی اتحادیه فوتبال به عنوان یکی از طرفین مسابقه انتخاب شد و سپس این تیم بود که پلی تکنیک را به عنوان حریف شایسته خود انتخاب کرد.

جف براون، سرمربی تیم پلی تکنیک گفت: "اولین باری که ما باهم مسابقه داشتیم ۱۲۰ سال پیش بود، پس تاریخچه نسبتا طولانی بین ما وجود دارد."

این مسابقه همچنین برای قدردانی از داوران، مربیان و مسئولان فوتبال و تمام کسانی که خدمات خود را در جهت تاسیس باشگاه های محلی داوطلبانه در اختیار اتحادیه قرار دادند برگزار می شود.