مرگ ناگهانی راننده زن فرمول ۱

Image caption ماریا دی وی‌یوتا سال گذشته و در سانحه رانندگی چشم راست خود را از دست داده بود

جسد ماریا دی وی‌یوتا راننده ذخیره فرمول ۱، امروز در اتاق هتلی در شهر سویل اسپانیا کشف شد.

سخنگوی پلیس در مورد این حادثه گفته است: "تصور ما این است که مرگ خانم دی ویلوتا طبیعی بوده ولی هنوز به طور قطعی این موضوع را تایید نمی کنیم."

پزشکی قانونی و ماموران بخش جنایی پلیس اسپانیا برای بررسی صحنه جرم به هتل و اتاق محل اقامت او رفته اند.

ماریا دختر امیلیو دی وی‌یوتا راننده پیشین فرمول ۱ برای برگزاری مراسم رونمایی از زندگینامه خود در شهر سویل به سر می‌برد. خانم دی وی‌یوتا ۳۳ ساله، چشم راست خود را سال گذشته بر اثر سانحه‌ای در پیست رانندگی از دست داده بود.

صورت و سر ماریا دی وی‌یوتا سال گذشته در جریان تمرین در یک فرودگاه متروکه و پس از برخورد اتومبیل او با یک کامیون به شدت آسیب دید ولی پس از بهبودی باز به دنیای اتومبیل رانی بازگشت.

دی وی‌یوتا که ۱۲ سال سابقه حضور در اتومبیلرانی را داشت در مسابقات فرمول ۳ اسپانیا و مسابقات ۲۴ ساعته دی تونا آمریکا شرکت کرده بود. رویای او برای نشستن پشت فرمان اتومبیل‌های فرمول ۱ دو سال پیش زمانی که در تست تیم رنو شرکت کرد به حقیقت پیوست.

رانندگان و تیم های فرمول ۱ خبر مرگ این راننده زن را شوک آور توصیف کردند. فرناندو آلونسو راننده اسپانیایی تیم فراری گفته است: "امرور روز بسیار بسیار غم انگیزی برای ورزش اسپانیا است. ما مبارزی که همواره لبخند به لب داشت را از دست دادیم."

سال گذشته دی وی‌یوتا درباره وضعیت خود پس از حادثه رانندگی گفته بود: "جراح همراه با خانواده‌ام پیش من آمد و گفت: ماریا ما جان تو را نجات داده‌ایم، نمی دانم به یاد می‌آوری یا نه، تو در تصادف به شدت مجروح شده بودی اما ما باید به تو بگویم که چشم‌ات را از دست دادی."

"من از او پرسیده‌ام: تو جراحی؟ آیا برای جراحی به هر دو دستت نیاز داری؟ من راننده فرمول ۱ هستم و هر دو چشمم را برای رانندگی نیاز دارم."

تا قبل از سانحه رانندگی هیچ چیز غیر از فرمول ۱ برای ماریا دی وی‌یوتا اهمیت نداشت: "پیش از این، من تنها به فرمول ۱ فکر می‌کردم و هیچ چیز دیگری برایم اهمیت نداشت، خودم را در ماشین فرمول ۱ در حال رقابت تصور می کردم، آن موقع هیچ چیز دیگری به اندازه این موضوع برایم مهم نبود اما اتفاقی که برایم رخ داد باعث شد زنده بودن، که واقعا مهم و ارزشمند است، را دوباره به دست آورم."