انگلستان، اسپانیا و روسیه هم مسافر جام جهانی برزیل شدند

Image caption نمایی از بازی انگلستان و لهستان

در آخرین روز بازی های مقدماتی جام جهانی برزیل در قاره اروپا، انگلستان٬ اسپانیا٬ بوسنی هرزگوین و روسیه به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود کردند.

در لندن پیش از این بازی انگلستان برای صعود از گروه خود نیاز به پیروزی مقابل لهستان داشت چون در بازی همزمان اوکراین روبروی سن مارینو قرار می‌گرفت و پیروزی این تیم قابل‌پیش‌بینی بود.

انگلستان با گل‌های وین رونی و استیون جرالد در پایان هر نیمه موفق شد٬ در بازی که باید به پیروزی می‌رسید٬ لهستان را شکست داد.

در دقیقه ۴۱ مسابقه٬ وین رونی روی ارسال زیبای لیتون بینز با ضربه سر٬ دروازه ویچخ شزنی دروازه‌بان لهستان را باز کرد.

پیش از گل اول٬ بازیکنان انگلستان فرصت‌های خوبی برای زدن گل داشتند که بازیکنان این تیم نتوانستد آنها را به گل تبدیل کنند.

ویچخ شزنی دروازه بان تیم ملی لهستان هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم با واکنش‌های خوب مانع از گل‌زنی رونی و دنیل استورج شد.

در نیمه دوم در حالی که انگلستان میانه میدان را در اختیار داشت٬ بازیکنان لهستان برای جبران گل خورده٬ سعی داشتند روی حرکات رابرت لواندوفسکی مهاجم تیم گلزن تیم بوروسیا دورتموند به گل برسند.

لواندوفسکی در دقایق پایانی بازی٬ در شرایطی تک به تک نتوانست دروازه جو هارت را باز کند اما سه دقیقه مانده به پایان مسابقه استیون جرالد در دقیقه ۸۸ با عبور از خط دفاعی لهستان گل دوم را وارد دروازه تیم میهمان کرد تا خیال هواداران انگلیسی در ورزشگاه ویمبلی از صعود تیمشان به جام جهانی برزیل راحت شود.

در دیگر بازی‌های امشب در اروپا٬ اسپانیا در آلباسته میهمان خود گرجستان را با دو گل آلوارو نگردو و خوان ماتا شکست داد و مسافر جام جهانی برزیل شد.

روسیه هم در باکو در بازی حساس میهمان آذربایجان بود و در نهایت به تساوی ۱-۱ مقابل این تیم دست یافت و با کسب ۲۲ امتیاز و یک امتیاز بیشتر از پرتغال راهی برزیل شد.

بوسنی و هرزگوین با پیروزی یک بر صفر مقابل لیتوانی و در رقابتی شانه به شانه با یونان و به خاطر داشتن تفاضل گل بهتر راهی جام جهانی برزیل شد.

در پایان مسابقات مقدماتی جام جهانی برزیل در قاره اروپا تیم‌های بلژیک٬ ایتالیا٬ انگلستان٬ روسیه٬ بوسنی و هرزگوین٬ آلمان٬ هلند و اسپانیا به جام جهانی برزیل صعود کردند و فرانسه٬ پرتغال٬ کرواسی٬ سوئد٬ رومانی٬ ایسلند٬ یونان و اوکراین باید در مرحله حذفی و در یک بازی رفت و برگشت در روزهای ۱۵ و ۱۹ نوامبر روبروی هم قرار بگیرند٬ چهار تیم پیروز این مسابقات حذفی به جام جهانی راه خواهند یافت.

مطالب مرتبط