جام جهانی برزیل؛ شیلی و اکوادور صعود کردند، اروگوئه راهی پلی آف شد

Image caption ادیسون کاوانی زننده گل پیروزی اروگوئه مقابل آرژانتین بود

در آخرین روز مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی برزیل در منطقه آمریکای جنوبی، شیلی و اکوادور راهی جام جهانی شدند و اروگوئه هم برای کسب سهمیه پنجم این قاره باید با در یک بازی رفت و برگشت با اردن بازی کند

اروگوئه در یک بازی حساس، آرژانتین را سه بر دو در مونته ویدئو شکست داد ولی با وجود این برد و برای راهیابی به جام جهانی برزیل، ماه آینده باید با اردن در یک بازی رفت و برگشت بازی کند.

در بازی دو تیم اروگوئه و آرژانیتن گل کریستین رودریگوئز در دقیقه ۵ خیلی زود تیم میزبان را در ورزشگاه شهر مونته ویدئو پیش انداخت، ده دقیقه پس از این گل هم نام آرژانتینی او یعنی ماکسی رودریگز گل مساوی را در دقیقه ۱۵ وارد دروازه فرناندو موسرلا دروازه‌بان اروگوئه کرد.

لوئیز سوارئز مهاجم باشگاه لیورپول، از روی نقطه پنالتی نتیجه بازی را دو بر یک کرد ولی چهار دقیقه مانده به پایان نیمه اول بار دیگر ماکسی رودریگز نتیجه بازی را به تساوی کشاند.

اروگوئه در همان شروع نیمه دوم بار دیگر از آرژانتین پیش افتاد. ادیسون کاوانی مهاجم باشگاه پاری سن ژرمن در شروع نیمه دوم، روی پاس سوارز و با ضربه دقیق نتیجه را سه بر دو کرد.

اروگوئه با همین نتیجه موفق شد آرژانتین را که پیش از این حضورش را در جام جهانی قطعی کرده بود را شکست دهد.

شیلی و اکوادور دو تیم دیگری بودند که دیشب توانستند به جام جهانی ۲۰۱۴ راه پیدا کنند، در آخرین بازی دیگر منطقه آمریکای جنوبی شیلی موفق شد دو بر یک اکوادور را مغلوب کند، اما اکوادور با وجود شکست مقابل شیلی و تنها به خاطر تفاضل گل بهتر توانست به صورت مستقیم راهی جام جهانی شود.

اسکار تابارز سرمربی تیم اروگوئه پس از بازی مقابل آرژانتین، گفته که نباید اردن را دست کم گرفت:" مثل همه مردم اروگوئه امیدوارم که ما به جام جهانی صعود کنیم اما این اشتباه خواهد بود اگر فکر کنیم که اردن در مقابل ما حریف دست و پا بسته خواهد بود."

در منطقه کارائیب هم هندوراس بالاتر از مکزیک، توانست سهمیه صعود به جام جهانی برزیل را کسب کند. در آخرین بازی های این منطقه هندوراس ۲-۲ با جامائیکا مساوی کرد و مکزیک دو بر یک در خانه کاستاریکا مغلوب شد ولی به دلیل شکست پاناما مقابل آمریکا، مکزیک بالاتر از این تیم قرار گرفت و به مرحله پلی آف راه یافت.

مکزیک برای راهیابی به جام جهانی، ماه آینده باید در یک بازی رفت و برگشت با نیوزلند بازی کند.

مطالب مرتبط