لیگ برتر ایران؛ فولاد در صدر ماند، پرسپولیس به رده دوم صعود کرد

Image caption حمید علی عسگر گل دوم پرسپولیس را با ضربه آزادی زیبا وارد دروازه داماش کرد

امروز در ادامه هفته سیزدهم لیگ برتر ایران، فولاد خوزستان در تبریز مقابل تراکتورسازی به تساوی ۲-۲ رسید و در صدر جدول باقی ماند، پرسپولیس هم با پیروزی دو بر صفر برابر داماش به رده دوم جدول صعود کرد.

پرسپولیس ۲ - داماش صفر

پرسپولیس با توجه به توقف سپاهان و تراکتورسازی مقابل حریفانشان، فرصت این را داشت که در صورت پیروزی مقابل داماش به رده دوم جدول لیگ برتر صعود کند،

در سوی دیگر پیروزی داماش هم در این بازی می توانست جایگاه این تیم را در جدول بهبود بخشد و این تیم می‌توانست به رده ششم صعود کند.

دو تیم بازی را در ۲۰ دقیقه ابتدایی بیشتر در میانه زمین دنبال می کردند، پرسپولیس و داماش سعی داشتند با شوت از راه دور دروازه یکدیگر را با خطر مواجه کنند.

پرسپولیس در پانزده دقیقه دوم نیمه اول، فشار زیادی روی دروازه داماش آورد و در این دقایق توانست دروازه تیم میهمان یعنی داماش را باز کند ولی داور گل مهدی سید صالحی را آفساید اعلام کرد.

سرخ پوشان پرسپولیس در آخرین دقایق نیمه اول توانستند روی یک ضربه ایستگاهی دروازه داماش را باز کنند؛ ارسال مهرداد کفشگری پس از آنکه جلال حسینی روی آن تاثیر گذاشت و با برخورد به امین متوسل زاده وارد دروازه داماش شد.

پرسپولیس در پایان نیمه اول یک بر صفر از داماش پیش افتاد. در آغاز نیمه دوم بازیکنان داماش حملات متعددی را روی دروازه پرسپولیس طراحی کردند ولی نتواسنتند از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

پرسپولیس از دقیقه ۷۵ به خاطر اخراج مهرداد کفشگری ده نفره شد، این تیم پس از اخراج این بازیکن با وجود ده نفره بودن بازی بهتری نسبت به حریف خود انجام داد.

حرکت امید عالیشاه در پشت محوطه جریمه داماش و خطای محمد مختاری مدافع این تیم منجر به اخراج او شد، حمیدرضا علی عسگر ضربه ایستگاهی را با شوتی زیبا وارد دروازه داماش کرد.

پرسپولیس با این پیروزی ۲۴ امتیازی شد و به رتبه دوم لیگ برتر صعود کرد و به فاصله یک امتیازی صدرنشین لیگ یعنی فولاد خوزستان رسید.

سپاهان، تراکتورسازی و نفت تهران پس از پرسپولیس در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار دارند.

تراکتورسازی تبریز ۲ - فولاد خوزستان ۲

در مهمترین بازی هفته سیزدهم، فولاد خوزستان در تبریز مقابل تراکتورسازی قرار گرفت.

فولاد صدرنسین لیگ در شرایطی به تبریز رفته بود که در آخرین بازی خود پیش از تعطیلی دو هفته‌ای لیگ در اهواز دو بر صفر به نفت تهران باخته بود، در طرف دیگر تراکتور سازی هم در صورت برد مقابل صدرنشین لیگ برتر می‌توانست جانشین این تیم در بالای جدول شود.

تراکتورسازی در آغاز بازی و پس از مهار حملات فولاد، در دقیقه ۱۴، به گل رسید؛ پاس در عمق میثم بائو به سعید دقیقی و ضربه فنی این بازیکن تراکتورسازی را یک بر صفر پیش انداخت.

پس از گل، تراکتورسازی برای جبران حملات مختلفی را روی دروازه فولاد خوزستان انجام داد، پریرا و مهدی نوری مهاجمان فولاد موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند که مدافعان و دروازه‌بان تراکتورسازی مانع از گلزنی آنها شدند.

در دقیقه ۳۶ بازی داور حرکت مدافع تراکتورسازی بر روی پریرا را در داخل محوطه جریمه خطا تشخیص داد و خود این بازیکن ضربه پنالتی را بر خلاف جهت حرکت حامد لک دروازه‌بان تیم میزبان وارد دروازه کرد تا نتیجه بازی ۱-۱ مساوی شود.

مهاجم برزیلی تیم فولاد خوزستان پس از به ثمر رساندن پنالتی، توپ را به سمت هواداران تراکتورسازی شوت کرد که این موضوع اعتراض شدید تماشاگران را در پی داشت.

نیمه اول بازی با نتیجه ۱-۱ مساوی به پایان رسید. با شروع نیمه دوم، تراکتورسازی با هدف قرار دادن فضای پشت مدافعان تیم فولاد، دو بار توسط کریم انصاری فرد و سعید دقیقی صاحب موقعیت ایده‌آل گلزنی شد ولی ارشاد یوسفی دروازه‌بان فولاد خوزستان با واکنش‌های مناسب این حملات را دفع کرد.

تراکتورسازی در دقیقه ۶۴ بازی روی اشتباه ارشاد یوسفی دروازه‌بان فولاد گل دوم را به ثمر رساند. مهدی کریمیان پس از دفع ناقص دروازه‌بان فولاد، با ضربه‌ای دقیق توپ را از بالای سر ارشاد یوسفی درون دروازه جا داد.

تنها دو دقیقه بعد از گل تراکتورسازی، بازیکنان فولاد گل تساوی را وارد دروازه تیم میزبان کردند. حرکت سریع اسماعیل شریفات از عمق خط دفاعی تراکتورسازی و ضربه او به گوشه دروازه نتیجه را ۲-۲ کرد.

فولاد پس از زدن گل تساوی با بازی بسته و دفاعی، نتیجه را حفظ کرد و در نهایت بازی ۲-۲ مساوی به پایان رسید.