لیگ برتر ایران؛ تساوی استقلال و نفت تهران؛ صعود استقلال به رده هفتم

Image caption وریا غفوری با شوتی از راه دور گل تساوی نفت را مقابل استقلال به ثمر رساند

در آخرین بازی هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال مقابل نفت به تساوی ۱-۱ رسید و با یک پله صعود در رده هفتم جدول قرار گرفت.

استقلال تهران پس از وقفه‌ای تقریبا یک ماهه، به لیگ برتر بازگشت، بازی‌های این تیم در لیگ برتر به دلیل راهیابی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به زمان دیگری موکول شد.

نفت تهران هم با سرمربیگری یحیی گل محمدی، نتایج خوبی تاکنون لیگ کسب کرده و پیش از برگزاری این بازی در رده پنجم جدول قرار داشت.

با شروع مسابقه، هر دو تیم بیشتر در میانه زمین بازی را دنبال می‌کردند، استقلال با وجود نداشتن بازیکن سر زن در خط حمله بیشتر حملات خود را از کناره‌ها طراحی می‌کرد که سودی برای این تیم نداشت.

فرهاد مجیدی و محمد مهدی نظری در این بازی در خط حمله استقلال بازی می‌کردند ولی نتوانستند از توپ‌های بلند استفاده کنند.

در سوی دیگر نفت تهران با فشار زیاد روی بازیکنان صاحب توپ استقلال، بیشتر سعی در بازی تخریبی داشتند. در نیمه اول دو تیم نتوانستند موقعیت گلزنی مناسبی روی دروازه‌های یکدیگر بوجود بیاورند.

با شروع نیمه دوم بازیکنان نفت با در اختیار گرفتن بازی، موقعیت‌های خوبی روی دروازه استقلال ایجاد کردند ولی دفاع خوب استقلال مانع از گلزنی این تیم شد.

امیرحسین صادقی و پژمان منتظری مدافعان استقلال با جاگیری مناسب عملکرد قابل توجه‌ای در خط دفاعی آبی پوشان داشتند.

استقلال در دقیقه ۶۶ بازی و روی یک کرنر توانست دروازه نفت را باز کند؛ فرهاد مجیدی روی ارسال آندرانیک تیموریان با ضربه سر استقلال را یک بر صفر پیش انداخت.

پس از گل استقلال سعی کرد با دفاع همین نتیجه را تا آخر بازی حفظ کند ولی گل زیبای وریا غفوری بازیکن نفت از فاصله حدود ۴۰ متری در دقیقه ۸۸ نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

استقلال با تساوی مقابل نفت تهران ۱۶ امتیازی شد و با یک پله صعود در رده هفتم جدول لیگ برتر فوتبال ایران قرار گرفت، نفت تهران هم با این تساوی ۲۲ امتیازی شد و در رده پنجم باقی ماند.