صدرنشینی آرسنال در روز توقف لیورپول و منچستر یونایتد

Image caption منچستریونایتد در دقیقه 89 بازی، با دریافت گل مساوی دو امتیاز حساس مقابل ساوتهمتون را از دست داد

امروز در مهم ترین رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلستان، آرسنال با پیروزی چهار بر یک مقابل نوریچ جای خود را در صدر جدول تثبیت کرد، لیورپول در مقابل نیوکاسل ۲-۲ متوقف شد و منچستریونایتد در خانه ۱-۱ با ساوتهمتون مساوی کرد.

منچستریونایتد ۱ - ساوتهمتون ۱

منچستریونایتد با دریافت گل مساوی در دقیقه ۸۹ بازی مقابل ساوتهمتون دو امتیاز حساس بازی خانگی را از دست داد.

منچستر یونایتد قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلستان، پس از تعطیلات لیگ برتر، دو بر یک ساندرلند را شکست داده بود و بازیکنان دیوید مویز امیدوار بودند با پیروزی مقابل ساوتهمتون به نتایج بد چند هفته گذشته این تیم پایان دهند.

در دقیقه ۲۶ پس از واکنش خوب بوریچ دروازه‌بان ساوتهمتون روی ضربه وین رونی، رابین فان پرسی توپ برگشتی را با ضربه‌ای دقیق در گوشه دروازه ساوتهمتون جا داد تا منچستریونایتد در اولدترافورد یک بر صفر پیش بیفتد.

واکنش های عالی بوریچ دروازه‌بان لهستانی ساوتهمتون و دفاع عالی این تیم مانع از گلزنی بیشتر بازیکنان منچستر یونایتد شد.

در این بازی وین رونی و رابین فان پرسی دو بار تیرک دروازه ساوتهمتون را به لرزه در آوردند.

از دست دادن موقعیت های گلزنی در نهایت باعث شد ساوتهمتون در دقیقه ۸۹ بازی گل مساوی را روی ضربه کرنر وارد دروازه منچستریونایتد کند.

منچستریونایتد با کسب تساوی مقابل ساوتهمتون ۱۱ امتیازی شد و در رده هشتم جدول قرار گرفت، ساوتهمتون هم با وجود پیروزی منچستر سیتی مقابل وستهم با یک پله سقوط در پله پنجم جدول لیگ برتر فوتبال انگلستان قرار گرفت.

لیورپول ۲ - نیوکاسل ۲

لیورپول با تساوی ۲-۲ مقابل نیوکاسل ده نفره نتوانست به صدر جدول صعود کند، سرخ پوشان لیورپول در ورزشگاه سنت جیمز پارک دو بار از میزبان خود عقب افتادند ولی در نهایت توانستند بازی را به تساوی بکشانند.

یوهان کابای با شوتی زیبا از فاصله ۲۷ متری در دقیقه ۲۳ مسابقه تیم میزبان را پیش انداخت اما در دقایق پایانی نیمه اول و پس از خطای مدافع نیوکاسل که منجر به اخراج او شد، استیون جرارد از روی نقطه پنالتی نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

با اخراج امبیوا، نیوکاسل نیمه دوم را ده نفره آغاز کرد ولی با وجود یک بازیکن کمتر موفق شد در دقیقه ۵۶ گل دوم را به ثمر برساند. پل دومت روی یک ضربه آزاد، و با شوتی سرضرب نتیجه را دو بر یک به سود نیوکاسل کرد.

لیورپول حمله‌های متعددی را روی دروازه نیوکاسل طراحی کرد و سر انجام در دقیقه ۷۲ به گل رسید. دنیل استورج مهاجم آماده لیورپول و تیم ملی انگلستان، روی پاس لوئیز سوارز نتیجه را ۲-۲ مساوی کرد.

در ادامه شوت لوئیز سوارز به تیرک دروازه تیم میزبان برخورد کرد تا نیوکاسل یک امتیاز ارزشمند مقابل لیورپول کسب کند. نیوکاسل پیش از ده نفره شدن شروعی خوبی داشت و توانست دفاع لیورپول را تحت فشار قرار دهد.

لیورپول شانس پیروزی در این مسابقه را داشت ولی دفاع منظم و سازمان یافته نیوکاسل مانع از پیروزی این تیم شد.

آرسنال ۴ - نوریچ ۱

آرسنال پس از بازگشت سانتی کازورلا و سانیا از مصدومیت روبروی نوریچ قرار گرفت. در این بازی سانتی کازورلا و مسعود اوزیل برای اولین بار در این فصل در کنار هم بازی کردند، ترکیبی که بسیاری از هواداران آرسنال منتظرش بودند.

مسعود اوزیل در نمایش خیره کننده آرسنال در نیمه دوم دو بار دروازه نوریچ را باز کرد تا در نهایت آرسنال چهار بر صفر نوریچ را شکست دهد و جایگاهش را در صدر جدول تثبیت کند.

توپچی‌های لندن در آغاز بازی کند و کسل کننده ای را به نمایش گذاشتند ولی گل زیبای جک ویلشایر روی پاس کاری تک ضرب‌اش با اولیور ژیرو شرایط را عوض کرد.

در دقیقه ۳۸ بازی متیو فلامینی که پس از برخورد با مدافع نوریچ مصدوم شده بود جای خود را به آرون رمزی داد. نوریچ در دقایق پایانی نیمه اول بازی را در اختیار گرفت ولی نتوانست موقعیت مناسبی روی دروازه آرسنال بوجود بیاورد.

زرد پوشان نوریچ با آغاز نیمه دوم با گرفتن فضای بازیسازی از آرسنال سعی داشتند از کناره به دروازه حریف نزدیک شوند ولی این حملات هم نتیجه‌ای برای آنها نداشت.

سایر نتایج بازی‌های امروز لیگ برتر فوتبال انگلستان اورتون ۲ – هال ۱استوک صفر - وست بروم صفرسوانزی ۴ – ساندرلند صفر وستهم ۱ – منچستر سیتی ۳

مسعود اوزیل در دقیقه ۵۸ و برخلاف جریان بازی و روی حرکت خوب کازورلا و پاس عالی ژیرو، با ضربه سر گل دوم آرسنال را روی یک ضد حمله وارد دروازه تیم میهمان کرد.

در دقیقه ۷۰ پس از دفع ناقص پر مرته ساکر جانی هاسون پشت محوطه جریمه آرسنال صاحب توپ شد و با ضربه‌ای زمینی تک گل نوریچ را وارد دروازه آرسنال کرد.

تلاش نوریچ برای زدن گل مساوی بی نتیجه ماند. اما آرسنال در دقایق پایانی مسابقه بازی ای عالی به نمایش گذاشت.

آرون رمزی در دقیقه ۸۳ روی پاس جک ویلشایر و فریب دو بازیکن نتیجه را سه بر یک به نفع آرسنال کرد.

پنج دقیقه پس از گل سوم، مسعود اوزیل روی پاس رمزی به دهانه دروازه، گل چهارم آرسنال و گل دومش در این بازی را وارد دروازه نوریچ کرد. آرسنال با این پیروزی ۱۹ امتیازی شد و در صدر لیگ برتر باقی ماند.

چلسی ۴ - کاردیف ۱

چلسی در ورزشگاه استنفورد بریج در حالی که در ابتدای بازی یک بر صفر از کاردیف عقب افتاده بود در نهایت موفق شد، چهار بر یک این تیم را شکست دهد.

جوردون ماچ مهاجم کاردیف در دقیقه ۱۰ بازی روی اشتباه داوید لوئیز دروازه پیتر چک را باز کرد.

در دقیقه ۳۳ بازی در شرایطی که دیوید مارشال دروازه‌بان کاردیف توپ را در محوطه جریمه در اختیار داشت و توپ را به زمین می زد، ساموئل اتوو با ضربه توپ را از او گرفت و توپ را به ادین هزار سپرد و این بازیکن ملی پوش بلژیکی هم دروازه کاردیف را باز کرد.

در نیمه دوم، چلسی بار دیگر و این بار توسط اتوو به گل رسید. ژوزه مورینیو در این نیمه به دلیل اعتراض به داور از زمین اخراج شد و مجبور شد از جایگاه تماشاگران بازی را دنبال کند.

اسکار در دقیقه ۷۸ و هزار در دقیقه ۸۲ گل‌های سوم و چهارم چلسی را به ثمر رساندند تا این تیم در نهایت ۴ بر یک کاردیف را در خانه شکست دهد.

چلسی با کسب این پیروزی ۱۷ امتیازی شد و به دلی تفاضل گل بهتر به رده دوم جدول صعود کرد.