نایجل منسل: مقررات جدید فرمول یک شرم‌آور است

مقررات تازه فرمول یک که حداقل وزن مجاز اتومبیل همراه با راننده را به ۶۹۰ کیلوگرم افزایش داده است، موجب نگرانی بسیاری از دست اندرکاران این رشته ورزشی شده است.

نایجل منسل، قهرمان سابق فرمول یک ضمن آنکه این مقررات را "شرم آور" توصیف کرده گفته است: "این مقررات برای راننده های بلند قد و میان وزن تبعیض آمیز است."

حداقل وزن مجاز تاکنون ۶۴۲ کیلوگرم بوده ولی اکنون با احتساب افزایش حجم موتورهای توربو به ۱.۶ لیتر، به ۶۹۰ کیلوگرم افزایش یافته است.

اما وزن موتورهای جدید بیش از آنچه تخمین زده بودند، از آب درآمده و به همین دلیل وزن راننده ها باید کمتر باشد تا افزایش وزن موتورها را جبران کند.

به عنوان مثال فرناندو آلونسو از تیم فراری که ۶۸ کیلوگرم وزن دارد، نسبت به راننده بلند قدی مانند نیکو هالکنبرگ با ۷۴ کیلوگرم وزن، مزیت دارد.

مارتین ویت مارش، رئیس تیم مک لارن می گوید: "با آنکه مقررات جدید فرمول یک به ضرر راننده های قد بلند است، به نظر نمی رسد که مایل به تغییر آن باشند."

او در ادامه گفت: "هر تیمی به وضعیت خود نگاه می کند و اگر مقررات جدید به نفعش باشد به تغییر آن رای منفی می دهد. به همین دلیل به نظر نمی رسد که فرمول یک تجدید نظر کند."

مقررات جدید باعث شده است که مک لارن از انتخاب هالکنبرگ به عنوان جایگزین سرجیو پرز، راننده مکزیکی، صرف نظر کند.

جنسون باتون، راننده مک لارن که ۷۴ کیلو وزن دارد می گوید که این موضوع "اصلا شوخی بردار نیست، به ویژه برای راننده با استعدادی چون هالکنبرگ که ممکن است در اثر مقررات جدید دیگر هیچوقت نتواند در مسابقه شرکت کند."

او در ادامه گفت: "من همراه با کیت رانندگی ام مجموعا چیزی حدود ۷۴ تا ۷۵ کیلوگرم وزن داریم و سه سال است که به سختی توانسته ام وزنم را در این حد نگه دارم. من از ورزش کردن لذت می برم اما بیشتر از این نمی توانم مصرف کربوهیدرات را کاهش دهم و یا کمتر از این عضله سازی کنم."

باتون در ادامه گفت: "هر سال به تعداد قطعات اتوموبیل اضافه می شود و این درست نیست که به راننده هایی که نسبتا وزنشان بیشتر است دائما بگویید باید لاغر و لاغرتر شوید."

مطالب مرتبط