تساوی ایران و کانادا در جام جهانی فوتبال نوجوانان

Image caption امیرحسین کریمی در دقیقه 9 بازی از پشت محوطه جریمه و با شوتی زیبا دروازه کانادا را باز کرد

تیم ملی نوجوانان ایران در دومین بازی خود در رقابت‌های جام جهانی نوجوانان در امارات مقابل کانادا به تساوی ۱-۱ رسید و با توجه به تساوی بازی اول مقابل آرژانتین دو امتیازی شد.

تیم ملی کانادا که در ۱۷ بازی قبلی خود در تاریخ رقابت‌های جام جهانی نوجوانان پیروزی به دست نیاورده بود در مقابل ایران با خوش شانسی توانست یک امتیاز به دست آورد.

ایران در نیمه اول بازی بهتری را به نمایش گذاشت، بازیکنان ایران در اکثر دقایق این نیمه با در اختیار داشتن توپ موقعیت‌های خوبی روی دروازه کانادا ایجاد کردند.

در دقیقه ۹ بازی، امیر مظلوم پاسی عرضی به امیر حسین کریمی داد و این بازیکن با شوتی زیبا از پشت محوطه توپ را در گوشه دروازه کانادا جا داد تا نتیجه یک بر صفر شود.

پس از این گل بازیکنان نوجوان کانادا تلاش بسیاری برای جبران نتیجه کردند ولی عدم دقت کافی در زدن ضربه نهایی باعث شد جوردن همیلیتون در دقیقه ۱۱ موقعیت ایده آل گلزنی را از دست بدهد.

از دقیقه ۲۰ بازیکنان ایران بازی را در اختیار خود داشتند ولی در زدن گل دوم کمی بدشانس بودند.

امیرحسین کریمی، رضا جعفری و سعید عزت اللهی موقعیت‌های خوبی برای زدن گل داشتند که مدافعان و دروازه‌بان کانادا مانع از گلزنی آنها شدند.

کانادا در دقایق ابتدایی نیمه دوم، نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد؛ همیلتون مهاجم کانادا پس از اشتباه مهدی امینی دروازه‌بان ایران روی ارسال بواکای، توپ را وارد دروازه ایران کرد.

پس از گل کانادا، بازیکنان ایران فرصت‌های خطرناک بیشتری برای زدن گل پیروزی داشتند. بازیکنان ایران دوبار توپ را به تیر دروازه کانادا زدند؛ محمد بازاج در دقیقه ۷۱ و سه دقیقه بعد مجید حسینی روی شوت از راه دور تیر دروازه مارکو کاردوچی دروازه‌بان کانادا را به لرزه در آورد.

در نهایت ایران ۱-۱ مقابل کانادا به تساوی رسید، بازیکنان ایران در بازی آخر با اتریش روبرو خواهند شد و برای صعود به مرحله بعدی باید این تیم را شکست دهند.

در دیگر بازی امشب در همین گروه آرژانتین سه بر دو اتریش را شکست داد و با چهار امتیاز صدرنشین گروه پنجم این رقابت‌ها شد، کانادا با دو امتیاز در رده دوم قرار دارد و ایران هم امتیاز با کانادا و به دلیل گل زده کمتر در رده سوم این گروه قرار دارد.

آخرین بازی تیم ملی ایران در مرحله گروهی، روز جمعه ۳ آبان مقابل اتریش خواهد بود.