جام حذفی فوتبال ایران؛ پرسپولیس و راه آهن به مرحله بعدی صعود کردند

Image caption بازیکنان جوان پرسپولیس در این بازی عملکرد خوبی داشتند

در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، پرسپولیس و راه آهن با پیروزی مقابل پدیده مشهد و تالار وحدت همدان به دور بعدی این رقابت‌ها صعود کردند.

پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران میزبان تیم دسته یکی پدیده مشهد بود و در نهایت توانست با نتیجه پنج بر یک این تیم را شکست دهد.

گل‌های پرسپولیس را در این بازی محمدی مدافع حریف در دقیقه ۴۸، علیرضا نورمحمدی ۹۳ ، یونس شاکری۱۱۱، میلاد غریبی۱۱۴ و هادی نوروزی در دقیقه ۱۱۸ به ثمر رساندند.

در این بازی پرسپولیس تا دقیقه ۸۶ بازی یک بر صفر از حریف خود پیش بود ولی ضربه شروع مجدد سریع بازیکنان پدیده مشهد، باعث بهمن طهماسبی در موقعیتی تک به تک دروازه پرسپولیس را باز کند و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در دقیقه ۹۰ این بازی، حسین بادامکی بازیکن پدید مشهد با خطا بر روی امید عالیشاه کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد، پس از ده نفره شدن تیم مهمان پرسپولیس با یک بازیکن بیشتر فشار زیادی بر روی دروازه حریف آورد و روی یک کرنر به گل رسید.

علیرضا نورمحمدی روی کرنر ارسالی با ضربه سر دروازه پدیده را برای بار دوم باز کرد. در نیمه دوم وقت‌های اضافی، یونس شاکری در دقیقه ۱۱۱ با شوتی از راه دور گل سوم پرسپولیس را وارد دروازه تیم مهمان کرد.

دو دقیقه پس از گل شاکری، میلاد غریبی بازیکن جوان پرسپولیس روی پاس زیبای محمد نوری نتیجه را چهار بر یک کرد، در دقیقه ۱۱۵ امجد شکوه مقام بازیکن پدیده پس از دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا این تیم پنج دقیقه پایانی مسابقه را ۹ نفره بازی کند.

هادی نوروزی با فرار از تله آفساید مدافعان تیم میهمان، در دقیقه ۱۱۸ گل پنجم پرسپولیس را به ثمر رساند تا در نهایت سرخ پوشان با گل‌هایی که در وقت‌های اضافه به ثمر رساندند به مرحله بعدی جام حذفی کنند.

در دیگر بازی‌های امروز جام حذفی باشگاه‌های ایران، راه آهن هفت بر دو تالار وحدت همدان را شکست داد، استقلال صنعتی خوزستان و سایپا دو تیم لیگ برتر فوتبال ایران با شکست در ضربات پنالتی مقابل الوند همدان و نفت مسجد سلیمان از مسابقات حذف شدند.