اعتصاب باشگاه‌های فوتبال فرانسه در اعتراض به "مالیات نجومی"

Image caption در صورت اجرا قانون جدید مالیات دولت فرانسه تیم متول پاری سن ژرمن بیش از سایر تیم‌ها متضرر خواهد شد

اتحادیه باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال فرانسه در اعتراض به اخذ مالیات بالا از بازیکنان توسط دولت، در هفته آخر ماه نوامبر دست به اعتصاب خواهد زد.

دولت فرانسه برای افرادی که بیش از یک میلیون یورو در سال درآمد دارند مالیاتی ۷۵ درصدی در نظر گرفته است.

ژان پیر لویل رئیس اتحادیه باشگاه‌های حرفه‌ای فرانسه گفته است:" هفته آخر ماه نوامبر هیچ گونه مسابقه فوتبالی در فرانسه برگزار نخواهد شد."

این اعتصاب، بازی‌های لیگ ۱ و ۲ فرانسه و همچنین لیگ‌های رده پایین تر این کشور یعنی دسته یک و دو را از تاریخ ۲۹ نوامبر ( ۸ آذر) تا دوم دسامبر (۱۱ آذر) تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بر اساس طرح دولت فرانسه، شرکت‌ها به جای افراد حقیقی باید برای ۷۵ درصد از درآمد سالانه کارمندانی که بیش از یک میلیون یورو در آمد دارند، مالیات دهند.

پاری سن ژرمن که توسط مالکان قطری اداره می‌شود، بیشترین ضربه را از طرح جدید مالیاتی خواهد خورد اما موناکو تیمی که مالک آن دیمیتری ریبولوفلف میلیاردر روسی است از این طرح جدید در امان خواهد بود چرا که موناکو در زیر مجموعه قوانین مالیاتی فرانسه قرار ندارد.

طرح جدید باعث نگرانی باشگا‍‌ه ‌های فرانسه شده است چرا که آنها معتقدند که این طرح مالیاتی، مانع از آمدن بازیکنان فوتبال برای بازی در لیگ‌های این کشور خواهد شد.

مجلس فرانسه این طرح را به بحث خواهد گذاشت و قرار است هفته آینده فرانسوا اولاند رئیس جمهوری این کشور با نمایندگان باشگاه‌های فرانسه درباره این موضوع دیدار و گفتگو کند.

قرار بود افرادی که درآمد سالیانه آنها بیش از یک میلیون یورور است، ۷۵ درصد مازاد درآمد خود را به‌عنوان مالیات پرداخت کنند، اما پس از اعتراض افراد سرشناس فرانسوی مانند ژرار دوپاردیو دولت تغییراتی را در این طرح مالیاتی ایجاد کرد.